سرمربی کره‌ای روی نیمکت تیم ملی والیبال زنان

لی‌ دو هی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی والیبال زنان معرفی شد.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی‌ جماران؛  پس از بررسی‌های مختلف و مذاکرات متعدد با گزینه‌های مختلف والیبال زنان دنیا، سید فدراسیون والیبال با یک مربی زن از کره‌جنوبی به توافق رسید و قرارداد همکاری امضا کرد. همچنین طی مذاکرات با فدراسیون جهانی والیبال مقرر شد تا مبلغ قرارداد این مربی از سوی FIVB با عنوان طرح توسعه فدراسیون جهانی والیبال پرداخت گردد.

بر این اساس لی دو هی در اواخر تیرماه برای جلسه حضوری با مسئولین فدراسیون والیبال و بازدید از امکانات والیبال زنان ایران راهی تهران می‌شود و تمرینات آماده سازی تیم ملی والیبال زنان ایران برای حضور در مسابقات داخل سالن آسیا با هدایت این مربی کره‌ای برگزار خواهد شد.

این مربی بین‌المللی در سال ۲۰۱۳ به عنوان مربی با تیم ملی والیبال کره جنوبی در رتبه سوم آسیا قرار گرفت و مدال برنز کسب کرد.

لی از سال ۲۰۰۵ به عنوان مربی مشغول به کار و در سال ۲۰۱۲ سرمربی تیم والیبال زنان هیوندای کره جنوبی شد. در سال ۲۰۱۳ هم به عنوان کمک مربی در تیم ملی والیبال زنان کره جنوبی مشغول به‌کار شد.

کمک مربی جی اس کلتکس کره جنوبی (۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱)، کمک مربی چئونا کره جنوبی در دو دوره (۲۰۰۵-۲۰۰۶) و (۲۰۰۸-۲۰۰۹) از دیگر فعالیت‌های این مربی است.

این مربی در دوران بازیگری در هفت دوره متوالی لیگ کره جنوبی (۱۹۹۰ تا ۱۹۹۶) عنوان بهترین پاسور را دریافت کرد و در رده‌بندی بهترین بازیکنان جهان در جایگاه ۵۹۰ قرار دارد و وی به عنوان پاسور نیز در تیم‌های گینگ بوک کره جنوبی (۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲)، سوون سیتی (۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶) و گیونگی (۲۰۰۳ و ۲۰۰۵) سابقه بازی دارد. دو دوره قهرمانی و یک مقام سومی لیگ کره و دو مقام قهرمانی و سوم کووکاپ کره جنوبی از جمله افتخارات این مربی است.

 

دیدگاه تان را بنویسید