خداحافظی مدافع با سابقه با طعم تلخ گل به خودی

یان فرتونگن بازیکن با سابقه تیم ملی بلژیک از تیم ملی خداحافظی کرد.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ با اعلام رسمی خود بازیکن و فدراسیون فوتبال بلژیک، یان فرتونگن پس از حذف بلژیک از یورو 2024 از فوتبال ملی خداحافظی کرد. فرتونگن در یک هشتم نهایی برابر فرانسه 90 دقیقه بازی کرد و شوت رندال کولو موآنی با برخورد به او بود که در دقایق پایانی وارد دروازه شد تا بلژیک از دور رقابت‌ها کنار برود.

این بازیکن 37 ساله در بازی افتتاحیه بلژیک در یورو 2024 حضور نداشت و آنها 1-0 مقابل اسلواکی شکست خوردند اما دومینیکو تدسکو، سرمربی تیم، او را برای بازی‌های بعدی دور گروهی به تیم اضافه کرد و شیاطین سرخ با یک برد و یک تساوی به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شدند.

فرتونگن اولین بازی خود را برای بلژیک در سال 2007 انجام داد و با 157 بازی ملی با پیراهن بلژیک، رکورددار بیشترین بازی برای تیم ملی این کشور است.  او همچنین در رده هفتم بیشترین بازی ملی در بین بازیکنان اروپایی قرار دارد. فرتونگن در 157 بازی ملی خود موفق به ثبت 10 گل شد اما هرگز با بلژیک افتخاری کسب نکرد.

اتحادیه فوتبال بلژیک در شبکه‌های اجتماعی خود نوشت : «از زمین تمرین تا درون میدان، تو به ما نشان دادی که یک شیطان سرخ واقعی بودن یعنی چه، دلمان برایت تنگ خواهد شد یان.»

دیدگاه تان را بنویسید