ناگلسمن: به انتقام از اسپانیا فکر نمی کنیم!

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان معتقد است بازیکنانش با تمرکز بالا به دنبال پیروزی مقابل اسپانیا هستند.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ تیم ملی آلمان در بازی یک چهارم نهایی یورو 2024 باید فرداشب به مصاف اسپانیا برود. این بازی به عقیده طرفداران دو تیم به نوعی فینال زودرس این رقابت‌هاست و آن‌ها نباید در این مرحله به مصاف هم می‌رفتند.

یولیان ناگلسمن همراه تیمش آماده این بازی هستند و سرمربی آلمان تاکید دارد که تیمش به فکر انتقام نیست و می‌خواهد با تمام تمرکز در بازی فردا به زمین برود.

یولیان ناگلسمن در مورد ترکیب بازی فردا و آمادگی تیمش گفت: "من با بازیکنان صحبت کرده‌ام. ممکن است پس از تصمیم‌گیری فردا چند بحث فردی دیگر وجود داشته باشد. ما چهار جلسه آنالیز ویدیویی برای بازی دانمارک و همچنین بازی اسپانیا داشتیم. به خوبی آماده شده‌ایم و مطمئنیم که فردا بازی خوبی انجام خواهیم داد."

لروی سانه یا فلورین ویرتز؟

من می‌توانم به این سوال پاسخ دهم اما نمی‌خواهم. ما هنوز چند علامت سوال داریم.  شما همیشه سعی می کنید فیلمنامه‌ای بنویسید که چگونه چنین بازی‌ای پیش خواهد رفت. از ابتدا به چه چیزهایی نیاز داریم، چه تعویض‌هایی نیاز داریم؟ اگر بتوانید بین سانه و ویرتز یکی را انتخاب کنید، همیشه خوب است. تصمیم بدی نخواهد بود.

لامین یامال؟

او یک استعداد بسیار بزرگ است. امسال بسیار خوب عمل کرد. افراد زیادی نیستند که در طول سال در بارسلونا این اندازه ثابت کار کرده باشند. ایلکای گوندوگان فرد مناسبی است که می‌توان با او در مورد اینکه چگونه یامال را مهار کنیم، صحبت خواهیم کرد. یامال فقط 16 سال دارد و به این معنی است که بازیکنان ما این شانس را دارند تا مقابل او قرار بگیرند. خواهیم دید که وقتی اوضاع سخت شود او چگونه واکنش نشان می‌دهد. اما نگران نباشید، این بدان معنا نیست که ما می‌خواهیم او را از پا در بیاوریم.

شوخی خوسلو با تونی کروس برای بازنشستگی؟

فکر نمی‌کنم که خوسلو به کروس طعنه زده باشد. من خوسلو را کمی می‌شناسم، در هوفنهایم مربی او بودم. تونی نیز به این موضوع در چارچوب خودش جواب داد. اینطور فکر می‌کنم که کروس بازی‌های بیشتری را تجربه می‌کند و به طور کلی، این من را خیلی اذیت نمی‌کند.

لیست بازیکنان برای ضربات احتمالی پنالتی؟

ما لیستی در ذهن داریم. پس مهم است که بازیکنان تا آن زمان هنوز در زمین باشند. مهم این است که بازیکن اعتماد به نفس لازم برای انجام این کار را داشته باشد. ما بسیاری از آن‌ها را در اختیار داریم. بنابراین من شک ندارم که اگر بازی به این مرحله برسد، گزینه‌های مناسب را پیدا خواهیم کرد

سبک اسپانیا؟

اسپانیا همیشه سعی می‌کند از بالا پرس کند تا توپ را در بالای زمین به دست آورد. این کیفیتی است که آن‌ها به دست آورده‌اند، دیگر فقط متکی به تیکی تاکا نیستند. رویکردهای خوبی برای دفاع از مالکیت زیاد توپ وجود دارد. ما همچنین می‌خواهیم خودمان توپ را در اختیار داشته باشیم و این همیشه خوشایندتر است. برای فردا هم چنین ایده‌ای داریم. مراحلی در بازی وجود دارد که می‌خواهیم حمله کنیم و عرصه را برای آن‌ها تنگ کنیم.

انتقام شکست 0-6 در لیگ ملت‌ها؟

من هرگز در رختکن نمی‌گویم که به دنبال انتقام لیگ ملت‌هاست. من در آن بازی نبودم و برخی از بازیکنان هم نبودند. بنابراین من آن بازی را قضاوت نمی‌کنم و هیچ ربطی به فردا ندارد. اگر چند بازیکن می‌خواهند انتقام بگیرند، باید جلو بروند و این کار را انجام دهند.

هواداران؟

از آنجا که در اردو هستیم، نمی‌توانیم چندان آن‌ها را ببینیم. اما ویدیوهای زیادی دیدیم. فکر می‌کنم ما هم احساسات زیادی به آن‌ها منتقل کردیم و احساس حمایت می‌کنیم. کار ما این است که این را برگردانیم. با همدیگر همیشه قدرتمندتر هستیم.

دیدگاه تان را بنویسید