گزارش جماران

اتفاقات جالب و بامزه مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴

لحظات جالب و بامزه ای در زمین و بیرون از آن در مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴ دیده شد.

لینک کوتاه کپی شد

جماران؛ فرشته مقدم: مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴ چهارشنبه شب به پایان رسید. در این دو هفته اتفاقات مهم و تاریخی افتاد و خیلی از تیم ها برخلاف انتظار عملکرد فوق العاده ای داشتند. اغلب بازی ها تماشایی بودند و هواداران و فوتبالدوستان از تماشای آن لذت بردند. در این میان اتفاقات جالب و بامزه ای در زمین و بیرون از آن رخ داد که در ادامه به آن ها اشاره می شود. 

بچه مدرسه‌ای

لامینه یامال با حضور در یورو ۲۰۲۴ رکورد جوانترین بازیکن تاریخ این رقابت ها را به خود اختصاص داد. مهاجم اسپانیایی تنها ۱۶ سال دارد. پس از بازی در نخستین دیدار لاروخا برابر کرواسی تصویری از او در حال درس خواندن منتشر شد. بازیکن بارسلونا اوقات فراغتش در یورو را با نوشت مشق هایش و درس خواندن پر می کند چون او هنوز به مدرسه می رود.

یورو ۲۰۲۴

پادشاه اسپانیا پس از صعود لاروخا به یک هشتم نهایی به رختکن تیم ملی رفت و زمانی که سن یامال را پرسید تعجب کرد و با دست به صورتش زد. آلبانی آخرین حریف اسپانیا در یورو بود و این تیم برای صعود به پیروزی برابر لاروخا نیاز داشت. به همین خاطر یکی از هوادارانش از فرصت استفاده کرد و از طریق شبکه های اجتماعی از یامال خواست اگر به تیمشان گل نزند در نوشتن مشق هایش به او کمک خواهد کرد. 

گل به خودی 

گل به خودی بهترین گلزن مرحله گروهی شد. بازیکنان هفت بار به اشتباه دروازه خودشان را باز کردند. هواداران نام روملو لوکاکو را در جایگاه دوم فهرست برترین گلزنان قرار دارند. مهاجم بلژیکی سه گل در این رقابت ها به ثمر رساند که توسط VAR رد شد. پس از پایان مرحله گروهی میکائوتادزه، بازیکن تیم گرجستان با به ثمر رساندن سه گل بالاتر از همه قرار گرفت. 

یورو ۲۰۲۴

بازی کسل کننده 

گروه C یورو یکی از بدترین های تاریخ این رقابت ها بود و پس از ۱۲ بازی تنها هفت گل از خط دروازه‌ها رد شد. انگلیس که در این گروه حضور داشت بازی های کسل کننده ای به نمایش گذاشت. در دیدار آخر برابر اسلوونی عکسی از هوادار این کشور منتشر شد که در جایگاه ها خوابیده بود.

یورو ۲۰۲۴

رونالدو جلوتر از همه 

کریستیانو رونالدو مانند دوره های گذشته یورو در مرکز توجه قرار داشت. دوربین ها هر حرکت ستاره پرتغالی را به ثبت می رساندند و حتی هواداران هم در این زمینه کمک می کردند. در دیدار پرتغال و چک پیش از سوت داور و شروع بازی از مرکز زمین رونالدو شروع به دویدن کرد. این حرکت رونالدو سوژه شبکه های اجتماعی شد.

یورو ۲۰۱۴

سیب زمینی و پنیر 

غذاهای آلمانی از نظر اغلب خارجی ها خوشمزه نیست. در جریان یورو یکی از هواداران سیب زمینی و پنیر سفارش داد و چیزی که در تصویر زیر می بینید را تحویل گرفت! 

یورو ۲۰۲۴

شورت اشتباهی

تنها اشتباه سامت آکایدین در یورو ۲۰۲۴ آن گل به خودی مضحک در دیدار برابر پرتغال نبود. او پیش از این نیز در بازی نخست شورت هم تیمی اش را به اشتباه پوشیده بود. مدافع ترکیه با شماره چهار بازی می کند اما در شروع دیدار مقابل گرجستان شورت شماره ۱۴ را بر تن کرده بود. او پس از اینکه متوجه اشتباهش شد شورت خودش را پوشید. 

یورو ۲۰۲۴

وعده مدیر

اسکاتلند برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی در بازی آخر نیاز به پیروزی برابر مجارستان داشت و اگر با گل های زیادی این دیدار را می برد شانس حضورش در مرحله حذفی بیشتر می شد. پیش از این دیدار مدیر یکی از شرکت های اسکاتلند به کارکنانش وعده داد در صورتی که تیم ملی کشورش یکشنبه شب پیروز شود دوشنبه دو ساعت دیرتر می توانند به سر کار بروند. اگر اسکاتلند با بیش از سه گل پیروز شود دوشنبه نیازی نیست به سرکار بروند و تعطیل خواهند بود. با این حال اسکاتلند از مجارستان شکست خورد و از صعود به دور بعد بازماند. 

یورو ۲۰۲۴

گاف خبرنگار

خبرنگاران در طول تورنمنت ها به دلیل فشار کار زیاد ممکن است اشتباه کنند. یکی از خبرنگاران اسکاتلندی نشریه گاردین هنگام سوال از استیو کلارک دچار اشتباه شد. او گفت: "استیو کلارک هستم از گاردین." خبرنگار گاردین که متوجه اشتباه خود نشده بود سوالش را در حالی پرسید که سرمربی اسکاتلند با تعجب او‌ را نگاه می کرد. کلارک با لبخند به خبرنگار گفت: "تو استیو کلارک نیستی. من استیو کلارک هستم. گیج شده ای؟"

یورو ۲۰۲۴

تماشاگر بدشانس 

پیش از دیدار لهستان و اتریش از یک هوادار عکسی منتشر شد که همه نگاه ها را به خود معطوف کرد. صندلی این تماشگر دقیقا روبروی یک ستون بود و به جای زمین تنها ستون را می دید. او برای سفر به آلمان و تهیه بلیت هزینه کرده بود تا بازی تیم ملی کشورش را تماشا کند اما در نهایت تماشای ستون نصیبش شد. 

یورو ۲۰۲۴

هواداران داور

 در بازی فرانسه و اتریش چند هوادار لباس داور پوشیده بودند و پلاکاردهایی در دست داشتند. روی آن ها نوشته شده بود: "بدون داور جشنی نیست." "داور لباست را لطفا به ما بده." آن ها بدون شک یکی از خاص ترین تماشاگران یورو ۲۰۲۴ بودند که طرفدار داور بودند. 

یورو ۲۰۲۴

گزارشگر آماده 

گزارشگران باید اطلاعات کاملی از بازی از جمله وضعیت بازیکنان، نحوه بازی تیم ها، اظهارات سرمربیان و تماشاگران دو تیم داشته باشند. درک ری، گزارشگر دیدار اسلوونی و صربستان تصویری از یادداشت خود برای این بازی منتشر کرد که سوژه شبکه های اجتماعی شد. 

یورو ۲۰۲۴

انتقاد از ساوت گیت

تیم ملی انگلیس پیش از آغاز یورو ۲۰۲۴ بخت نخست قهرمانی به حساب می آمد اما سه شیر بازی های ناامید کننده ای به نمایش گذاشت. گرانترین و پرستاره ترین تیم یورو تنها دو گل به ثمر رساند. به همین خاطر تمام انتقادها به سمت ساوت گیت رفت که نتوانست از بازیکنان بزرگ خود به خوبی بازی بگیرد. جو لالی، بازیکن انگلیسی در اینستاگرامش نوشت: "افراد زیادی از ساوت گیت انتقاد می کنند اما باید او را تحسین کرد که گروهی از ستاره های دنیا را به بدترین بازیکنان تبدیل کرده است. این کار آسانی نیست."

یورو ۲۰۲۴

تکل مامور امنیتی روی راموس 

در جریان دیدار ترکیه و پرتغال به خاطر حضور رونالدو چند بار جیمی جامپ به زمین رفت و موجب توقف بازی برای دقایقی شد. حتی پس از سوت پایان هم یکی از هواداران از جایگاه ها به زمین دوید تا به سمت ستاره پرتغالی برود. یکی از ماموران حین دویدن به سمت جیمی جامپ روی گونسالو راموس تکل رفت و موجب سرنگون شدن مهاجم پرتغالی شد. 

پیرزن خشمگین

هواداران تیم های مختلف در خیاباهای شهرهای آلمان تیم ملی کشورشان را را تشویق می کنند. گاهی اوقات این تجمع به یک جشن خیابانی تبدیل می شود. در یکی از خیابان ها یکی از طرفداران ترکیه مشغول طبل زدن بود که موجب خشم یک پیرزن آلمانی شد. او به سمت هوادار رفت و خواست که دست از طبل زدن بردارد. 

پله برقی 

یکی از هواداران اسکاتلند زمانی که متوجه شد در مسیر مورد نظرش مجبور است از پله ها بالا برود تصمیم گرفت از پله برقی که در جهت مخالف حرکت می کرد استفاده کند. هواداران دیگر اسکاتلند که در آنجا حضور داشتند او را تشویق کردند و بالاخره آن هوادار موفق شد پله برقی را تا آخر بالا برود.‌

برای بلینگام 

جود بلینگام به عنوان ستاره تیم ملی انگلیس در یورو ۲۰۲۴ حاضر شد. البته او در مرحله گروهی عملکرد ناامید کننده ای داشت. تیم واین، کمدین انگلیسی آهنگ جدیدی را خواند که بارها نام بلینگام در آن تکرار می شود. واین در توییترش نوشت که این آهنگ می تواند سرود جدید انگلیس شود. 

آندره اونانا

یکی از بازیکنان بلژیک اونانا نام دارد و اسم کوچکش آمادو است. ‌یکی از خبرنگاران هنگام سوال پرسیدن او را آندره خطاب کرد که موجب ناراحتی هافبک بلژیکی شد. او گفت که اسم من آندره نیست. خبرنگار به اشتباه نام کوچک آندره اونانا، دروازه‌بان منچستریونایتد را گفته بود. 

خواب عمیق

تیم ملی انگلیس در نخستین بازی اش در ورزشگاه شالکه به مصاف صربستان رفت‌. ساعاتی پس از پایان بازی ویدئویی منتشر شد که سر و صدای زیادی کرد. یکی از هواداران انگلیس از خود فیلم گرفته بود و مدعی شد که ساعت چهار صبح از خواب بیدار و متوجه شده است ورزشگاه خالی از تماشاگر است. معلوم نیست چرا کارکنان و ماموران امنیتی متوجه حضورش نشدند. 

 

دیدگاه تان را بنویسید