نشست خبری انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶

نگرانی سرمربی ازبکستان از زهر ستاره های ایران

سرمربی تیم ملی فوتبال ازبکستان معتقد است شاگردانش باید مراقب بازیکنان خطرناک ایران همچون طارمی باشند.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ تیم ملی فوتبال ازبکستان در جریان هفته پایانی مرحله دوم مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۶ آمریکا، از ساعت ۲۰:۳۰ فردا (سه‌شنبه) در ورزشگاه آزادی میهمان تیم ملی فوتبال ایران است. سرچکو کاتانتس سرمربی ازبکستان در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: ما برای بازی برابر ایران آماده هستیم. تا الان چندبار با ایران بازی کردیم. می‌دانیم ایران تیم خوبی است. چون بحث صعود مشخص شده، انتظار داریم فردا بازی خوبی شاهد باشیم و بازیکنانم کارت زرد و قرمز نگیرند. ما تیم قدرتمندی هستیم و امیدوارم فردا شاهد بازی خوبی باشیم.

او ادامه داد: هر بازی متفاوت است و ممکن است فردا با بازیکنان جدیدی بازی کنیم و ممکن است ایران هم با بازیکنان جدید بازی کند. وقتی با ایران بازی می‌کنیم که ستاره‌هایی مثل طارمی دارد، باید حواسمان جمع باشد. امیدوارم فردا هواداران بازی خوبی ببینند اما فشاری از نظر نتیجه روی ما نیست.

سرمربی ازبکستان درباره اینکه آیا از ماشاریپوف و اورونوف درباره ایران سوال کرده است یا خیر، گفت: خیر، نمی‌خواهم فردا این بازیکنان را بازی بدهم، اما شوخی کردم. خوشحالم آن‌ها در ایران بازی می‌کنند. اورونوف خیلی پیشرفت کرده و از نظر تمرینی عملکرد خوبی دارد. امیدوارم فردا برای تیم بازی کند چون گاهی بازیکنان برای خودشان بازی می‌کنند. ایران همیشه روند با ثباتی دارد.

سرچکو کاتانتس درباره بازی دادن به بازیکنان جوان ازبکستان گفت: فردا خواهید دید. احتمالا قلعه‌نویی هم موافق است، چرا که کارت‌های زرد این دوره به دور بعد می‌رود و به خاطر این موضوع گله‌مند هستیم.

همچنین اوتکیر یوسوپوف، بازیکن تیم ملی فوتبال ازبکستان در این نشست خبری بیان کرد: انتظار بازی خوبی با ایران داریم و می‌خواهیم با برد به ازبکستان برگردیم و مردم خودمان را خوشحال کنیم.

 

«اوتکیر یوسوپوف» دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ازبکستان نیز گفت: انتظار یک بازی بسیار خوب مقابل ایران را داشته و دوست داریم برنده شویم تا زمانی که به ازبکستان برمی‌گردیم، این کار را با برد انجام بدهیم و دل مردم‌مان را شاد کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید