صحبت های بازیکنان استقلال بعد از نایب قهرمانی در لیگ برتر

بازیکنان استقلال بازهم به شرایط داوری لیگ برتر فصل بیست و سوم منتقد شدند.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ استقلال با 67 امتیاز عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر فوتبال را کسب کرد. در ادامه صحبت های بازیکنان این تیم را در پایان لیگ می خوانید.

روزبه چشمی، کاپیتان دوم استقلال بعد از نایب‌قهرمانی تیمش در لیگ برتر گفت: من اول به بچه‌های تیم و هواداران که سنگ تمام گذاشتند، خسته نباشید می‌گویم. ما از اول فصل هر وقت راجع به داوری حرف زدیم، هفته بعد از آن وقیحانه اتفاقات بدتری رخ داد. یعنی از عمد. گفتند حالا که اعتراض می‌کنید هفته بعد سوت عجیب‌تری می‌زنیم! الان به آفساید معترضید، هفته بعد برای‌ حریف‌تان پنالتی می‌گیریم و آفساید واضح‌تر را گل اعلام می‌کنیم.

وی ادامه داد: در این فوتبال با این مدل، خیلی سال‌ها جنگیدیم و نشد و جام را واگذار کردیم اما امسال کار از این ماجراها گذشته بود. ما با آن تیم به هیچ وجه برابر نبودیم. قطعاً در یکسری از بازی‌ها اشتباه از خودمان هم بود، اصلاً منکر نمی‌شوم که یک جاهایی باید امتیاز می‌گرفتیم که نگرفتیم اما این همه امتیاز و این همه اتفاقات عجیب است. یکی از بازیکنان حریف گفته روح جوانمردی و قهرمانی پرسپولیس؛ تو را به خدا شما از جوانمردی حرف نزنید. شما اصلاً فوتبال را زیر سوال بردید. امشب هم با گل آفساید بردید اما حرف از مصاحبه استقلالی‌ها و جوانمردی می‌زنید؟ یا خودتان را مسخره کرده‌اید یا مردم را. مگر می‌شود هر هفته؟ این سه هفته ببینید چه اتفاقاتی برای‌تان رخ داد. دوست دارید این مدلی قهرمان شوید، مبارک‌تان باشد. فقط خدا را شکر کنید و حرف از قهرمانی و جوانمردی نزنید.

چشمی افزود: اگر VAR را هم بیاورند باز هم قوانین جدید در می‌آورند. ما استاد این هستیم که از خودمان قانون در بیاوریم. بایستید تا وی.ای.آر بیاید و بعد خواهید دید که همه جای دنیا یک قانون دارد و اینجا قانونی دیگر. ما شانس قهرمانی داشتیم، حتی یک درصد. این وضعیت است برای ما درست کرده‌اند؟ اگر قهرمان می‌شدیم می‌خواستید در ورزشگاه خالی جشن بگیریم؟ ما ۵۰ درصد شانس داشتیم، یعنی چه که هوادار ما را به ورزشگاه راه ندادند. فدراسیون موظف بود بازی ما را در ورزشگاهی برگزار کند که مجوز ورود تماشاگر داشته باشد. چرا بازی حریف با پیکان به قزوین منتقل شد؟ ورزشگاه آزادی مگر سکوی خراب ندارد؟ پس چگونه در تمام نقاط ورزشگاه هوادار نشسته بود؟ چه کسی دارد کار شما را راه می‌اندازد؟ معرفی کنید اسمش را بدانیم. در داوری دخالت می‌کنند، در چینش داوری دخالت می‌کنند، در انتخاب ورزشگاه و سکو دخالت می‌کنند. آقا این کارها را نکنید و اگر می‌کنید دیگر درباره روح جوانمردی و فوتبال پاک حرف نزنید!

آیا از مسئولان فدراسیون فوتبال کسی برای جشن قهرمانی استقلال به ورزشگاه آمده بود؟ چشمی در پاسخ به این سوال گفت: بغل زمین یک بنده‌خدایی بود که داد و بیداد و شلوغ می‌کرد. فکر می‌کنم تیم محبوبش در آزادی بود و دلش نمی‌خواست اینجا باشد. ما آنچنان از ایشان دل خوش نداشتیم که بیاید اینجا.

یکی از خبرنگاران از چشمی پرسید منظورش رفعتی است که او پاسخ داد: آیا مسئول دیگری هم دیدید؟ مشخص است از کدام مسئول حرف می‌زنم.

چشمی در پایان گفت: ما در طول فصل تلاش کردیم به حریف نبازیم و امسال تمام زندگی‌مان را گذاشتیم. واقعاً در حق ما نامردی کردند، چون قهرمان نشدن ما فوتبالی نبود.

خبرنگاری از چشمی پرسید «این صحبت‌های تند باعث نشود از تیم ملی خط بخوری» و کاپیتان استقلال در پاسخ گفت: من اردوی بعد از جام ملت‌ها را هم دعوت نشدم. در مورد تیم ملی هم یک بار گفتم که من بازی بد هم در تیم ملی داشتم. خیلی جاها هم مقصر بودم اما قطعاً من مقصر صددرصد حذف تیم ملی نبودم. گفتند یکسری بازیکن مسن هستند اما من قطعاً جزو آنها نبودم. پس حذف من می‌تواند دلیل فنی داشته باشد اما من مقصر حذف از جام ملت‌ها نبودم. همه این حرف‌ها شاید به ضرر من تمام شود. الان هم به این خاطر عصبانی‌ام که زندگی‌مان را گذاشتیم اما کاری کردند که قهرمان نشویم.

 

سید حسین حسینی پس از دست رفتن قهرمانی برای استقلال در لیگ برتر، گفت: بازی امشب را هم بردیم اما متاسفانه قهرمان نشدیم. البته قهرمانی را از ما گرفتند. قبل از هر چیزی از بچه‌ها تشکر می‌کنم که امسال همه جوره تلاش کردند. پای کار ایستادند و قراردادهای خود را کم کردند.وی افزود: اول فصل قراردادهای کمی بستیم و همه جوره با باشگاه راه آمدیم. تنها تیمی هستیم که از سال گذشته 50-40 درصد و امسال هم 50 درصد قراردادهایش مانده است. بچه‌ها پای تمام مشکلات به خاطر هواداران ایستادند. تلاش کردند و هیچ چیز نگفتند. همچنین از جواد نکونام تشکر می‌کنم که یک تنه مقابل خیلی از مشکلات و مسائل بیرونی ایستاد. رهبر تیم بود. 67 امتیاز گرفتیم و قهرمان واقعی هستیم. اگر نکونام نبود، این تیم پنجم یا ششم هم نمی‌شد. همچنین به باشگاه پرسپولیس تبریک می‌گویم. "جام آفسایدها" مبارک‌شان باشد. ان‌شاءالله همین جوری خوش باشند. شاید مردم تا چند وقت دیگر یادشان باشد که صحنه گل امشب‌شان آفساید بود اما شاید 2 یا 10 سال دیگر کسی یادش نباشد با گل آفساید قهرمان شدند بلکه همه می‌گویند پرسپولیس 10 جام آورده است. البته اینگونه نیست بلکه قهرمانی را به آنها هدیه دادند. مانند یک بار دیگر که جام اسنپی را به پرسپولیس دادند. ان‌شاءالله مبارک‌شان باشد.

جلال الدین ماشاریپوف در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر تصمیم گیری برای آینده‌اش گفت: من یک سال دیگر با استقلال قرارداد دارم و در استقلال می‌مانم.

 

زبیر نیک نفس، هافبک استقلال گفت: متاسفانه ما فصل خوبی داشتیم، ۶۷ امتیاز خوب است اما شرمنده هوادارانمان هستیم. یک جاهایی لغزش داشتیم، شاید اشتباه داشتیم اما تمام توان خود را گذاشتیم ولی چیزی نمی‌توانم بگویم.

او درباره عملکرد خودش در این فصل گفت: من الان ترجیح می‌دهم در این مورد صحبت نکنم. امیدوارم برای فصل بعد به امید خدا لیگ با VAR برگزار شود. من به صحنه‌هایی در لیگ فکر می‌کنم که گل‌های آفساید زده شد. خواهش می‌کنم یک بازی که اشتباه تأثیرگذار که به نفع ما انجام شده را ببینیم. امشب هم یک گل ما گرفته نشد اما دیدم که شش یا هفت گل آفساید، مردود نشده است. وقتی یک امتیاز باعث می‌شود که قهرمان جابجا شود چنین اشتباهاتی برای من پذیرفتنی نیست.

او درباره آینده خودش هم گفت: من قراردادم تمام شده است.

 

  • مجتبی ارسالی در

    تیمی که میخواهد قهرمان بشه از سبک بازی اش مشخصه شما اون موقع که مقابل پرسپولیس مساوی کردید و دور افتخار زدید نشان دادید که از پرسپولیس پایین تر هستید.و مساوی جلوی پرسپولیس حکم برد داره براتون در صورتی که پرسپولیسی ها ناراحت بودند از تساوی و فقط بردجلوی استقلال انها را خوشحال میکنه.

دیدگاه تان را بنویسید