لیست بهترین فوتبالیست ها| بلینگام صدرنشین ارزشمندترین ها شد

CIES بلینگام را صدر فهرست ارزشمندترین بازیکنان فوتبال جهان قرار داد.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ رصدخانه فوتبال CIES (زیر مجموعه مرکز بین‌المللی مطالعات ورزشی) تازه‌ترین رده‌بندی ارزشمندترین بازیکنان حال حاضر فوتبال جهان را منتشر کرد که در این لیست جود بلینگام ستاره انگلیسی تیم فوتبال رئال مادرید با ارزش تقریبی 238 میلیون پوند بالاتر از ارلینگ هالند ستاره نروژی تیم فوتبال منچسترسیتی در صدر قرار دارد. هالند با ارزشی در حدود 217 میلیون پوند در رده دوم قرار گرفته و پس از او نیز دیگر ستاره رئال مادرید، وینیسیوس جونیور که CIES ارزش او را 205 میلیون پوند تخمین زده نفر سوم است.

ارزش بلینگام در حالی بالاتر از گران‌ترین نقل و انتقالات ثبت شده در تاریخ (انتقال 222 میلیون یورویی نیمار از بارسلونا به پاری‌سن‌ژرمن در سال 2017) تخمین زده شده که او تنها یک سال پیش با قراردادی 88 میلیون پوندی از بوروسیا دورتموند به رئال مادرید پیوست و در همین مدت توانسته ارزش خود را سه برابر کند.

در رده‌بندی 10 بازیکن ارزشمند حال حاضر فوتبال جهان نبود کیلیان امباپه  - ستاره فعلی پاری‌سن‌ژرمن و احتمالاً آینده رئال مادرید - جزو مهمترین نکات است. رئال مادرید و منچسترسیتی هر یک با سه بازیکن بیشترین تعداد نماینده را دارند و پس از آنها آرسنال با 2 بازیکن در رده بعدی است. بارسلونا و بایرلورکوزن هم هر یک دارای یک نماینده هستند.

 

این رده‌بندی را در زیر مشاهده می‌کنید:

1- جود بلینگام (رئال مادرید) 237 میلیون پوند

2- ارلینگ هالند (منچسترسیتی) 217 میلیون پوند

3- وینیسیوس جونیور (رئال مادرید) 205 میلیون پوند

4- رودریگو (رئال مادرید) 188 میلیون پوند

5- فیل فودن (منچسترسیتی) 173 میلیون پوند

6- بوکایو ساکا (آرسنال) 166 میلیون پوند

7- خولیان آلوارس (منچسترسیتی) 143 میلیون پوند

8- لامین یامال (بارسلونا) 120 میلیون پوند

9- مارتین اودگارد (آرسنال) 115 میلیون پوند

10- فلورین ویرتس (بایرلورکوزن) 114 میلیون پوند

 

دیدگاه تان را بنویسید