اقدام عجیب مراکش؛ ویزای کاراته کارها صادر نشد!

کشور مراکش به نماینده های کاراته ایران برای حضور در مسابقات کاراته وان ویزا نداد.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ علی رغم پیگیری‌های فدراسیون کاراته از کانال‌های مختلف و حتی درخواست از فدراسیون جهانی کاراته، مراکش از دادن ویزا به نمایندگان ایران برای حضور در رقابت‌های کاراته وان مراکش خودداری کرد تا کاراته کاهای کشورمان نتوانند در این رقابتها شرکت کنند.

در واکنش به این اتفاق فدراسیون کاراته با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: «روابط بین الملل فدراسیون کاراته از حدود یک ماه قبل برای حضور نمایندگان کاراته ایران در رقابت‌های کاراته وان مراکش، مدارک لازم را به فدراسیون کاراته مراکش و فدراسیون جهانی کاراته ارائه داد.

در ادامه علی‌رغم پیگیری‌های رسمی و غیررسمی فدراسیون کاراته از مبادی ذی‌ربط و قول‌های همکاری از سوی فدراسیون کاراته مراکش و همچنین پیگیری‌های فدراسیون کاراته ایران از فدراسیون جهانی کاراته، کشور مراکش به دلایل سیاسی از دادن ویزا به نمایندگان کاراته ایران خودداری کرد.

فدراسیون کاراته اعتراض شدید خود را به نهادهای ذی‌ربط در این باره داشته و پیگیر احقاق حق ورزشکاران کشورمان خواهد بود.»لازم به یادآوری است که مراکش به غیر از ایران از ارایه ویزا به نمایندگان کشورهای لیبی و چین تایپه نیز خودداری کرد. رقابت های کاراته وان پریمیر لیگ مراکش 11 تا 13 خرداد ماه برگزار می شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید