تکلیف دو ستاره استقلال در لیگ نخبگان چه می شود؟

با اعلام AFC قهرمانی های استقلال در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا نیز محاسبه خواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ با توجه به انتقال مسابقات باشگاهی فوتبال قاره آسیا از ساختار دو تورنمنت باشگاهی (لیگ قهرمانان و AFC کاپ) به سه سطح از مسابقات، به عنوان یک اصل کلی، در کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا توافق شد که الزامات و مفاد فینال لیگ قهرمانان آسیا برای فینال‌های لیگ نخبگان اعمال شود، در حالی که شرایط فعلی مراحل گروهی و حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیز برای لیگ نخبگان و سطح دوم لیگ قهرمانان آسیا (به‌جز قوانین مسابقه فینال لیگ قهرمانان فعلی) در نظر گرفته شود. ضمن اینکه مراحل گروهی و حذفی AFC کاپ نیز در چلنج لیگ اعمال خواهد شد.

به همین ترتیب، سوابق و آمار مسابقات باشگاهی قبلی AFC در مسابقات باشگاهی بازسازی شده شناسایی و ادغام خواهد شد. رکوردها و آمارهای جام باشگاه‌های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا به لیگ نخبگان منتقل می‌شود، دستاوردهای AFC کاپ نیز در سطح دوم لیگ قهرمانان در نظر گرفته می‌شود و رکوردهای AFC President's Cup که از سال 2015 متوقف شده، به سطح سوم مسابقات یا همان چلنج لیگ منتقل می‌شود.

بدین ترتیب، دو قهرمانی استقلال و تک قهرمانی پاس تهران در جام باشگاه‌های آسیا، به سطح نخست مسابقات یا همان لیگ نخبگان منتقل خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید