تثبیت نایب قهرمانی بارسا در شب کام بک خوردن رئال!

بارسلونا با پیروزی 3 بر 0 مقابل رایووایکانو نایب قهرمان لالیگا شد.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ 9 دیدار باقی مانده از هفته سی‌و‌هفتم لالیگا، امروز (یکشنبه) به صورت همزان از ساعت 20:30 به وقت تهران برگزار شد که در مهمترین آنها رئال مادرید قهرمان زودهنگام رقابت‌ها در خانه ویارئال به تساوی 4-4 بسنده کرد. آردا گولر دو بار در دقایق 14 و 2+45، خوسلو 30 و لوکاس واسکس 40 برای رئال مادرید گلزنی کردند و در طرف مقابل هرچهار گل زیردریایی زرد توسط الکساندر سورلوث در دقایق 39، 48، 52 و 56 به ثمر رسید.

بارسلونا رده دومی هم که در المپیک مونتجوئیک میزبان رایو وایکانو بود با نتیجه 3 بر صفر میهمانش را شکست داد. رابرت لواندوفسکی 3 و پدری دو بار در دقایق 72 و 75 برای بارسلونا گلزنی کردند تا تیم کاتالان با حفظ فاصله 4 امتیازی‌اش با جیرونای رده سومی در فاصله یک هفته به پایان فصل عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کند.

همزمان با این بازی جیرونای رده سومی با نتیجه 3 بر یک میزبانش والنسیا را از پیش رو برداشت اما اتلتیکو مادرید با نتیجه عجیب 4 بر یک به میهمانش اوساسونا باخت. اوساسونا با گلزنی رائول گارسیا در دقیقه 26 پیش افتاد و با گل آیمار اوروس در دقیقه 52 اختلاف را دو برابر کرد. آلوارو موراتا در دقیقه 55 یکی از گل‌های خورده را برای اتلتیکومادرید جبران کرد اما رائول گارسیا بار دیگر در دقیقه 64 گلزنی کرد و پس از او هم لوکاس تورو در دقیقه 88 دروازه روخی بلانکو را گشود تا شکست خانگی شاگردان دیه‌گو سیمئونه قطعی شود.

در سایر بازی‌ها نتایج زیر رقم خورد:

بیلبائو 2 - سویا صفر

بتیس صفر - سوسیه‌داد 2

کادیس صفر - لاس‌پالماس صفر

گرانادا یک - سلتاویگ 2

مایورکا 2 - آلمریا 2

با این نتایج رئال مادرید 94 امتیازی، بارسلونا 82 امتیازی، جیرونا 78 امتیازی و اتلتیکومادرید 73 امتیازی شدند. این بدان معناست که اتلتیکومادرید نخواهد توانست فصل را بالاتر از رده چهارمی به پایان برساند. هر چهار تیم پیش از این سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کرده بودند. همچنین بیلبائو با حفظ فاصله 5 امتیازی‌اش با سوسیه‌داد، از پنجم شدنش در این فصل مطمئن شد. در همین حال سوسیه‌داد هم به لطف پیروزی‌اش برابر بتیس فاصله خود را با این تیم به 4 امتیاز افزایش داد از ماندن در رده ششم در پایان فصل اطمینان حاصل کند. با توجه به اینکه بیلبائو قهرمان جام حذفی اسپانیا نیز شده و از آن طریق سهمیه لیگ اروپا کسب کرده، سهمیه لالیگا در لیگ اروپا به سوسیه‌داد می‌رسد و بتیس رده هفتمی هم که 4 امتیاز بیشتر از ویارئال رده هشتمی دارد، سهمیه لیگ کنفرانس کسب کرد.

در پایین جدول هم تساوی کادیس رده هجدمی اگرچه این تیم را 33 امتیازی کرد اما با توجه به تساوی مایورکای رده هفدهمی و پابرجا ماندن فاصله 4 امتیازی میان دو تیم در فاصله یک هفته به پایان فصل، سقوط این تیم را قطعی کرد. به این ترتیب کادیس پس از آلمریا و گرانادا سومین تیم سقوط کننده به دسته دوم و مایورکا از بقا در لالیگا آسوده خاطر شد.

دیدارهای هفته پایانی لالیگا که کاملاً تشریفاتی خواهند بود روز ششم خرداد به صورت همزمان از ساعت 19 به وقت تهران برگزار خواهند شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید