یک سهمیه المپیک تنیس روی میز قطعی شد؛ در انتظار سهمیه ندا

کسب یک سهمیه المپیک برای تنیس روی میز ایران قطعی شد.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛  رقابت‌های تنیس روی میز انتخابی المپیک 2024 پاریس در منطقه آسیای میانه، بعد از ظهر امروز (شنبه) با صعود نیما عالمیان به فینال پیگیری شد.

در دومین بازی مرحله نیمه نهایی، نیما عالمیان با رنکینگ جهانی 172 به مصاف گراسیمنکو، نفر 42 این رنکینگ از قزاقستان رفت و مقابل این حریف قدرتمند 4 بر 2 پیروز شد و گام به فینال گذاشت.

نیما در گیم‌های اول، دوم، پنجم و ششم با نتایج 11 بر 5، 12 بر 10، 11 بر 9 و 11 بر 9 پیروز شد و نتایج گی‌های سوم و چهارم را 11 بر 6 و 11 بر 9 به حریف واگذار کرد.

بدین ترتیب نوشاد عالمیان و نیما عالمیان، صبح فردا (یکشنبه) فینال این مسابقات را برگزار خواهند کرد و بازیکن پیروز، جواز حضور در المپیک پاریس را دریافت می‌کند.

 

از مرحله نیمه‌نهایی بخش زنان ندا شهسواری و مهشید اشتری دو ملی‌پوش کشورمان به مصاف هم رفتند که در پایان، شهسواری با نتیجه نزدیک 4 بر 3 اشتری را شکست داد و گام به فینال گذاشت.

شهسواری که سابقه حضور در المپیک را دارد، 3 بر یک از حریف پیش افتاد، اما نتیجه در ادامه 3 ـ 3 مساوی شد. در گیم هفتم دو بازیکن رقابت بسیار نزدیک داشتند، اما در نهایت شهسواری 11 بر 9 برنده شد و در مجموع نیز اشتری را از پیشِ‌رو برداشت.

شهسواری که تمام چهار دیدار خود در انتخابی المپیک را با برد پشت‌سر گذاشته است، صبح فردا در فینال به مصاف حریفی از ازبکستان خواهد رفت. پینگ‌پنگ‌باز برنده این دیدار جواز صعود به المپیک را کسب خواهد کرد.

دیدگاه تان را بنویسید