عصبانیت شدید توماس توخل از اشتباه عجیب داور لهستانی

سرمربی بایرن مونیخ انتقادات تندی علیه داور بازی مقابل رئال مادرید مطرح کرد.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ توماس توخل سرمربی بایرن مونیخ در مورد دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید گفت: دردناک است. مدتی طول می‌کشد تا ریکاوری کنیم، اما از یک طرف این یک باخت است که ما همه چیز را برای آن گذاشتیم. البته که قبولش سخت است. اما بخشی از واقعیت است و پشیمان نیستیم.

از طرفی مصدومیت‌های زیادی داشتیم، چند تعویض داشتیم، چند بازیکن دچار گرفتگی عضله شدند. ما با خط حمله 4 نفره بازی را شروع کردیم و قبل از همه آن‌ها از زمین خارج شدند. و همینطور مانوئل نویر که تمام شب در نجات دادن ما استثنایی بود، اما اشتباهی مرتکب شد که تا 100 سال دیگر مرتکب نمی‌شود."

گل مردود ماتیس دی‌لیخت؟

یک فاجعه. یک فاجعه مطلق بود. روی گل دوم رئال اجازه دادند بازی ادامه پیدا کند. قانون واضح این است که صحنه باید ادامه یابد. اشتباه اول توسط کمک داور و اشتباه دوم توسط داور انجام شد. این یک نقض آشکار قوانین بود.

او سپس به موویستار درباره صحنه گل دی‌لیخت گفت: "من فکر می‌کنم واضح است و برخلاف شرایط عادی فوتبال مدرن است."

چطور احساسی دارید؟

غمگینم.

چه تحلیلی دارید؟

خب، ما خوب بودیم، از آن‌ها پیش افتادیم... و یک خطای فردی توسط کسی که در بازی ما بهترین بود، مادرید را به بازی برگرداند. مایه شرمساری است.

چه توضیحی برای اتفاقاتی که در دقایق پایانی رخ داد، پیدا می‌کنید؟

اینکه داوران تأثیر خود را می‌گذارند!

توخل سپس به کنفرانس خبری رفت تا در مورد اتفاقات این بازی حساس صحبت کند. او درمورد رد شدن گل تساوی بایرن گفت: "اولین خطا مربوط به کمک داور است. او همچنین این کار را قبلا در مورد دیویس انجام داد. پرچم را بلند کرد. یک مقدار حس عجیبی دارم. اینکه توپ در اختیار ما بود و جرات بالا بردن پرچم در این شرایط را داشت، یک اشتباه بزرگ است. داور هم امکان سوت نزدن را داشت و تصمیم به سوت زدن گرفت. این خلاف هر قاعده‌ای است. متاسفم. ما قبول داریم، اوضاع همین است. اما برعکس این اشتباه اتفاق نمی‌افتاد!

اشتباه نویر؟

او این کار را بعد از یک نمایش در سطح جهانی، انجام داد. او تنها کسی که لیاقت چنین اتفاقی را نداشت. ما می‌دانیم که او چگونه برای این بازی آماده شده است. ما فکر می‌کنیم باید دلیلی داشته باشد. نمی‌دانم. شاید در 50 سال آینده بدانیم که چرا این اتفاق افتاد!

آیا می توانید عذرخواهی داور را بپذیرید؟

قبول داریم اما الان وقت عذرخواهی نیست. چنین بازی حساسی زمان انجام دو اشتباه بزرگ نیست. همه ممکن است اشتباه کنند، اما داوران هم باید در سطح بازی باشند. اگر قادر به ارائه بهترین سطح نباشد، کاربرد چندانی ندارند.

ترکیب خیلی تهاجمی نبود؟

آلفونسو دیویس باید در جلو بازی می‌کرد، چون ما هیچ گزینه‌ای نداشتیم. هری کین مشکل کمر داشت، سرژ گنابری درد داشت... این مشکل است، چون می‌خواهید فرصتی برای داشتن یک تیم کامل داشته باشید. می‌دانستیم که باید مقابل دنی کارواخال دفاع کنیم و حقیقت این است که رئال خیلی خوب بازی کرد.

دیدگاه تان را بنویسید