شکست مردان بسکتبال با ویلچر در انتخابی پارالمپیک

ایران در اولین گام از بسکتبال با ویلچر انتخابی المپیک شکست خورد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، مسابقات بسکتبال با ویلچر انتخابی پارالمپیک 2024 پاریس به‌عنوان آخرین رویداد گزینشی این بازی‌ها، از امروز (جمعه 24 فروردین) به میزبانی کشور فرانسه آغاز شد.

تیم ملی ایران در نخستین بازی خود در این رقابت‌ها از ساعت 20:30 به وقت تهران مقابل فرانسه قرار گرفت و در جدالی نزدیک با میزبان این تورنمنت، با نتیجه 63 بر 62 شکست خورد.

تیم کشورمان در کوارتر اول 17 بر 14 پیروز شد، اما نتیجه کوارتر دوم را 17 بر 13 واگذار کرد تا نیمه اول 31 بر 30 به نفع میزبان تمام شود.

کوارتر سوم با نمایش دور از انتظار تیم ایران آغاز شد و فرانسه 22 بر 10 برنده شد. در کوارتر چهارم ورق برگشت و ایران عملکرد بسیار خوبی ارائه کرد و 22 بر 10 به برتری رسید، اما این کافی نبود و تیم کشورمان در نهایت 63 بر 62 باخت.

در پایان این بازی نیکولاس ژانسر با 28 امتیاز به‌عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان معرفی شد. ضمن اینکه محمدحسن سیاری با کسب 26 امتیاز، بیشترین امتیاز را برای تیم ایران به دست آورد.

تیم کشورمان پس از نایب قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا، فرصت حضور مستقیم در پارالمپیک را از دست داد و این سهمیه را تقدیم استرالیا کرد، اما هنوز یک فرصت دیگر برای کسب سهمیه پارالمپیک در اختیار دارد و باید در رقابت‌های شانس مجدد برای کسب سهمیه تلاش کند.

شاگردان محمدرضا دستیار پس از برگزاری سه دیدار خود در مرحله گروهی، یک بار در مرحله حذفی به میدان می‌روند و در صورت برتری در آن بازی، سهمیه پارالمپیک را به دست خواهند آورد.

در این مسابقات ایران، هلند، کانادا و فرانسه در گروه A و کلمبیا، ایتالیا، آلمان و مراکش در گروه B به مصاف هم می‌روند.

در سایر دیدارهای امروز هلند 62 بر 45 کانادا را شکست داد، آلمان 70 بر 56 از سد کلمبیا گذشت و ایتالیا 89 بر 41 مراکش را مغلوب کرد.

برنامه سایر بازی‌های ایران در آخرین رویداد انتخابی پارالمپیک به شرح زیر است:

* ایران - هلند - شنبه 25 فروردین - ساعت 13:15 به وقت محلی

* ایران - کانادا - یکشنبه 26 فروردین - ساعت 13:15 به وقت محلی

* مرحله حذفی - دوشنبه 27 فروردین

 

دیدگاه تان را بنویسید