جی پلاس،

زوج مهناز- مهسا؛ در دربی 103 استقلال و پرسپولیس

این احتمال وجود دارد که تعداد داوران زن دربی 103 افزایش یابد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، شبنم روحی: با اعلام خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال مهسا قربانی به عنوان یکی از داوران اتاق VAR دیدار استقلال و پرسپولیس انتخاب شده است.

قربانی از سال 2021 لایسنس VAR را دارد و با توجه به محدودیت داوران دارای این خصوصیت کمیته داوران او را به عنوان اولین زن حاضر در تیم داوری دربی انتخاب کرد.

افشاریان اعلام کرده تیم داوری دربی 103 که 23 اسفند برگزار می شود انتخاب شده اما اعلام نمی شود.

حالا ساعاتی بعد از اعلام رسمی حضور قربانی در دربی گفته می شود مهناز ذکایی دیگر داور زن دارای لایسنس VAR در کنار قربانی در اتاق VAR حاضر خواهد بود. خود ذکایی نیز درباره این خبر گفت: اینکه من و خانم قربانی در اتاق وار برای قضاوت در دربی حضور داشته باشیم، احتمال بسیار زیادی دارد. ما سال ۲۰۲۱ لایسنس وار را دریافت کردیم اما کمتر کسی در خصوص آن صحبت کرد و بیشتر تمرکز معطوف به داوران آقا بود. اما برای اتفاقی که درحال رقم خوردن است واقعا هیجان‌زده هستم.  بالاخره فوتبال ایران هم باید این‌کار را شروع می‌کرد تا بتواند در مبحث داوری خودش را به کشورهای دیگر نزدیک کند. خوشحالم که بالاخره این تابوشکنی اتفاق می‌افتد.  

حضور مهسا قربانی و مهناز ذکایی به عنوان داوران اتاق VAR در لیگ برتر اتفاق مهم و قابل توجهی است که همه امیدوار هستند آن ها بتوانند نمایش مثبتی داشته باشند و یک تجربه خوب را پشت سربگذارند.

دیدگاه تان را بنویسید