کنفرانس خبری سرمربی پرسپولیس؛

اوسمار: فقط نمایش خوب برای پرسپولیس کافی نیست/بیرانوند را نباید با یک اشتباه قضاوت کرد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس نمایش تیمش در بازی مقابل آلومینیوم را خوب دانست اما گفت صرفا این مسئله کافی نیست.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ اوسمار ویرا سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار تیمش مقابل تراکتور در هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر حضور پیدا کرد و گفت: امروز اولین بار است که اینجا هستیم تا با هم صحبت کنیم. فردا یک بازی خیلی سخت مقابل تراکتور داریم. تراکتور در نیم فصل اول خیلی پیشرفت کرد و بازیکنان خوبی جذب کردند. در مجموع تیم آماده‌ای هستند. تیمی هستند که مالکیت توپ را مانند ما نگه می‌دارند و یک چالش و بازی جذابی می‌شود که کدام تیم بیشتر می‌تواند توپ را حفظ کند.

او افزود: در نیم فصل دوم باید به دنبال کسب نتایج باشیم. درست است که مقابل آلومینیوم بازی خوبی داشتیم اما این کافی نیست. باید بازی متفاوتی در این بازی داشته باشیم چون تیم حریف فرق می‌کند و شکل بازی آن‌ها هم فرق می‌کند. باید قوی باشیم تا نتیجه بگیریم.

اوسمار درمورد وظیفه سرمربیگری در پرسپولیس گفت: اول از همه باید بگویم نمی‌خواستم فرقی بین خبرنگاران باشد و برای همه خبرنگاران احترام قائل هستم. رسانه‌های مختلفی وجود دارند و اگر با یک فرد خاص صحبت می‌کنم این فرق گذاشتن بود و نمی‌خواستم فرقی بین بقیه قائل شوم. حضور روی نیمکت و مربیگری‌ در ایران دشوار است. این جوی که هست هر نظری بدهم و صحبتی کنم می‌تواند روی جو فوتبال اثر بگذارد. مسئولیت سنگینی دارم و در تیم بزرگی هستم که امیدوارم با هدایت هواداران و باشگاه نتیجه بگیریم.

"آیا شما مانند یحیی گل محمدی در رختکن پرسپولیس محبوب هستید؟" اوسمار در پاسخ به این سوال گفت: سوال بسیار سختی است، چون درمورد کسی صحبت می‌کنیم که من را به فوتبال ایران آورد. صحبت کردن درمورد آقا یحیی سخت است چون انسان همیشه برنده‌ای است و انسان خیلی خوبی است. ما دو نفر هستیم که با هم آشنا شدیم، به هم احترام می‌گذاریم و همدیگر را دوست داریم. شرایط سختی داشتیم و لحظات خوبی هم کنار یکدیگر داشتیم که به نتایج خوب هم رسیدیم.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: خودم را با ایشان مقایسه نمی کنم. ارتباطی که بازیکنان با آقا یحیی داشتند با ارتباطی که الان با من دارند متفاوت است. خیلی رابطه شما به عنوان دستیار با مربی‌ای که قرار است ۱۱ بازیکن را انتخاب کند، فرق دارد. امیدوارم که با گذشت زمان رابطه خوبی بین من و بازیکنان شکل بگیرد. هیچ زمان نمی توانم رابطه خودم با بازیکنان را با آقا یحیی مقایسه کنم.

سرمربی پرسپولیس با این سوال مواجه شد که آیا لیست خرید زمستانی تیم با نظر یحیی گل محمدی بود یا او تصمیم گیرنده بود؟ اوسمار پاسخ داد: همه می‌دانند که پرسپولیس با مشکلات مالی‌ای که فصل گذشته داشته به چه شکل بود. با این شرایط که داشتیم باید سراغ گزینه‌هایی می رفتیم که می‌توانستیم آن‌ها را جذب کنیم. مثل اینکه ما رونالدو و مسی را در انتظار داریم اما وقتی نمی‌توانیم این بازیکنان را جذب کنیم، باید به سراغ گزینه‌هایی برویم که می‌توانیم آن‌ها را جذب کنیم.

او افزود: از فصل قبل به دنبال این بودیم که بازیکنانی در پست‌هایی که لازم است، جذب کنیم و این کمبود را جبران کنیم. یک لیست از بازیکنانی که می‌خواستیم در لیست آقا یحیی تهیه شده بود و یکسری بازیکن را هم بعدا باشگاه خودش جذب کرد. البته الان مهمترین چیز این است که پنجره باز شود و از بازیکنان استفاده کنیم. این بد است که نمی‌دانیم ۲۴ ساعت قبل از بازی بازیکنان که تمرین می‌کنند قرار است به بازی برسند یا نه. در بازی آلومینیوم، عالیشاه را به دلیل محرومیت نداشتیم، عمری و سرلک هم که رفته بودند و دستمان خالی بود. امیدوارم امروز و قبل از بازی یک خبر خوب بشنویم که بازیکنان جدید را استفاده کنیم.

اوسمار در خصوص حضور دستیار برزیلی در کادر خود گفت: او مربی حرفه‌ای است و آقای رافائل در برزیل کار کرده‌اند که با هم همکاری داشتیم. او قبلا دستیار بوده و بالاترین مدرک مربیگری در برزیل را دارند و قبلا هم بازیکن بوده‌اند. مربی دروازه‌بان‌هایی که گرفتیم را قبلاً با هم کار نکردیم اما باسابقه هستند. ایشان هم قبلا بازیکن بوده‌اند و در رده پایه تیم‌های ملی برزیل کار کرده‌اند. کادرفنی ما هنوز کامل نیست چون آقای عسگری خارج شده‌اند و به یک آنالیزور نیاز داریم. هماهنگی این مربیان جدید یک مقدار سخت است چون با کشور جدید باید هماهنگ شوند و همینطور بازیکنان. باید کمک کنیم که وفق دادن مربیان جدید با تیم به زودی رقم بخورد.

"اگر علیرضا بیرانوند جانشینی در ترکیب داشت با توجه به اشتباه بازی قبلی، مقابل تراکتور بازی می‌کرد یا خیر؟" اوسمار در پاسخ به این سوال گفت: ما درباره دروازه‌بان تیم ملی صحبت می‌کنیم. قرار نیست به دلیل یک اشتباه او را قضاوت کرد. شاید بازیکن حریف ۱۰ بار یا ۱۰۰ بار دیگر به توپ ضربه بزند نتواند آن را آنطور گل کند، به خاطر یک اشتباه نباید بازیکن را قضاوت کنیم. نه تنها من بلکه همه تیم به علیرضا بیرانوند اعتقاد دارند.

سرمربی پرسپولیس درمورد اینکه او گزینه اصلی هدایت این تیم نبوده و با این وجود معتقد است که به موفقیت دست پیدا می‌کند یا خیر، گفت: اسطوره‌های باشگاه در این مورد صحبت کردند و فقط گذر زمان می‌تواند نشان بدهد و همه باید کمک کنیم به آنچه که ایده‌آل باشگاه است، برسیم. در هیچ کجای دنیا مربی نمی‌تواند بگوید که من نتایج خوبی خواهم گرفت مگر اینکه وارد کار شود و آن را با نتیجه گرفتن نشان دهد. فقط می‌توانم بگویم تیم ما تمام تلاشش را می‌کند تا در کنار هواداران به موفقیت برسد.

دیدگاه تان را بنویسید