المپیک پاریس بدون برزیل!

تیم فوتبال زیر 23 برزیل از راه یابی به المپیک 2024 پاریس بازماند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ تیم ملی زیر ۲۳ سال آرژانتین با پیروزی ۱-۰ مقابل برزیل صعودش را به المپیک ۲۰۲۴ پاریس قطعی کرد.در هفته سوم دور پایانی رقابت‌های مقدماتی المپیک ۲۰۲۴ در قاره آمریکای جنوبی، برزیل و آرژانتین به مصاف همدیگر رفتند و در پایان آرژانتینی‌ها با گل لوچیانو گوندو به پیروزی رسیدند.

برزیل در بازی اول با نتیجه ۱-۰ مغلوب پاراگوئه شد. این یک ضربه بزرگ به سلسائو در راه المپیک بود اما آنها در دومین دیدار برابر ونزوئلا در حالی‌که تا لحظات پایانی بازی با نتیجه ۱-۱ دنبال می‌شد، با گل گی‌یرما بیرو در دقیقه ۸۸ موفق به کسب سه امتیاز شدند.

در سمت دیگر آرژانتین دو بازی اول را با ناامیدی بزرگی پشت سر گذاشت. ابتدا تساوی ۲-۲ مقابل ونزوئلا و سپس مساوی ۳-۳ برابر پاراگوئه آنها را از مسیر رسیدن به المپیک منحرف کرد.

بازی آخر آرژانتین و برزیل برابر همدیگر، برای هر دو تیم سرنوشت‌ساز بود. برزیل ۳ امتیازی و آرژانتین دو امتیازی برای راهیابی به المپیک باید در این بازی پیروز می‌شدند.

در دیداری که هر دو تیم موقعیت‌هایی داشتند و تا دقیقه ۷۷ با نتیجه بدون گل دنبال می‌شد، این لوچیانو گوندو بود که توانست آرژانتین را به برتری برساند. آرژانتینی‌ها برزیل را با همان یک گل بردند و با ۵ امتیاز صعودشان به المپیک را قطعی کردند.

در سمت دیگر با توجه به اینکه پاراگوئه ۴ امتیاز دارد و در رده دوم است، برزیل ۳ امتیازی دیگر شانسی برای صعود به المپیک ندارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید