جی پلاس؛

ثبت رکوردی تاریخی برای فوتبال آسیا به لطف استادیوم‌های قطر

با پایان جام ملت های 2023، رکوردی تاریخی هم از این مسابقات به جا ماند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ شب گذشته، تیم ملی فوتبال قطر با پیروزی 3-1 مقابل اردن در فینال رقابت های جام ملت های آسیا که در ورزشگاه باشکوه لوسیل برگزار شد، توانست برای دومین بار پیاپی به مقام قهرمانی این رقابت ها دست یابد. 

این قهرمانی مجدد اما تنها اتفاق تاریخی و ماندگار شنبه شب در ورزشگاه بزرگ لوسیل نبود بلکه رکوردی دیگر هم در این رویداد معتبر جا به جا شد که ممکن است به این زودی ها دستخوش تغییر نشود.

در پایان رقابت های جام ملت های 2023، اعلام شد که این دوره از رقابت ها توانسته رکورد بیشترین حضور تماشاگر در تاریخ این مسابقات را از آن خود کند. طبق آمار اعلامی، این مسابقات 1 میلیون و 509 هزار و 496 تماشاگر به خود دیده و این یعنی در هر بازی معادل 29 هزار و 565 نفر نفر در استادیوم حضور داشته اند.

این در حالی است که در دوره قبلی بازی ها که در امارات برگزار شد، تعداد کل تماشاگران حاضر در تورنمنت 644 هزار و 307 نفر (میانگین هر بازی 12 هزار و 633 نفر) بوده است.

باید دید این رشد چشمگیر تماشاگران که به لطف میزبانی سطح بالای قطر و استادیوم های بزرگش برای جام ملت های آسیا به ارمغان آمد، در دوره بعدی بازی ها که به میزبانی عربستان سعودی برگزار می شود فراتر از این هم می رود یا جام 2023 با بیش از یک میلیون و نیم تماشاگری که از نزدیک به تماشایش نشستند در تاریخ جاودانه خواهد شد. 

دیدگاه تان را بنویسید