شوک به ورزش ایران؛ مثبت شدن تست دوپینگ 2 مدال آور هانگژو

تست دوپینگ دو مدال آور زنان ایران در بازی های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو مثبت اعلام شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس و به نقل از ایسنا؛ «سارا عبدالملکی» ورزشکار رشته پاراکانو و «ملیکا امیدوند» ورزشکار رشته کوراش به دلیل مثبت شدن نمونه دوپینگ هر کدام به مدت سه سال از تمامی فعالیت‌های ورزشی، محروم شدند.

نکته بسیار مهم در مورد این دو ورزشکار این است که مدال برنز «سارا عبدالملکی»، ورزشکار رشته پاراکانو، در بازی‌های پاراآسیایی پس گرفته می‌شود؛ چرا که نمونه دوپینگ اخذشده از او مربوط به قبل از اعزام به بازی‌های پاراآسیایی بوده است. ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران‌نادو) از این ورزشکار قبل از اعزام به هانگژو (اوایل مهرماه) نمونه‌گیری کرد اما جواب نمونه او بعد از بازی‌ها مشخص شده است. بنابراین مدال برنز این ورزشکار در نهایت پس گرفته خواهد شد.

در مورد «ملیکا امیدوند» اما اینگونه نیست و مثبت‌شدن نمونه دوپینگ تاثیری در مدال برنز گرفته‌شده او در بازی‌های آسیایی هانگژو ندارد؛ چرا که نمونه‌گیری از سوی ایران‌نادو از این ورزشکار پس از بازی‌های آسیایی (اواسط آبان‌ماه) یعنی قبل از اعزام به مسابقات جهانی ترکمنستان و در اردوی تیم‌ ملی کوراش بوده است.

سارا عبدالملکی در رشته پاراکانو

سارا عبدالملکی ورزشکار پاراکانو به دلیل وجود ماده متاسترون استانوزولو در نمونه اخذ شده وی به مدت سه سال از تمامی فعالیت‌های ورزشی و از تاریخ ۳ آبان ماه سال ۱۴۰۲ تا ۲ آبان ماه سال ۱۴۰۵ محروم شد.

عبدالملکی در رشته پاراکانو در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، موفق به کسب مدال برنز شد.

 

ملیکا امیدوند در رشته کوراش

همچنین ملیکا امیدوند ورزشکار رشته کوراش به دلیل وجود ماده ممنوعه اکساندرولون در نمونه اخذ شده وی به مدت سه سال و از تاریخ ۲۸ آبان ماه سال ۱۴۰۲ تا ۲۷ آبان ماه سال ۱۴۰۵ از تمامی فعالیت‌های ورزشی محروم شد.

امیدوند در بازی‌های آسیایی هانگژو موفق به کسب مدال برنز شده بود.

ملیکا امیدوند کوراش زنان بازی های آسیایی 2022

گفتنی است آغاز محرومیت این دو ورزشکار مربوط به پس از بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی است.

 

دیدگاه تان را بنویسید