جی پلاس

جام ملت های آسیا 2023| کره جنوبی ننگ بزرگ را پس زد؛ اردن عمدی باخت!

تیم ملی فوتبال اردن با یک باخت عمدی در جام ملت های آسیا مقابل بحرین، یک ننگ تاریخی را به جان خرید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ در دور سوم مرحله گروهی جام ملت های آسیا، در روز پایانی مسابقات گروه E در دو بازی همزمان، کره جنوبی به مصاف مالزی رفت و اردن با بحرین مصاف کرد.

تا پیش از این بازی، اردن با 4 امتیاز در صدر جدول بود و کره جنوبی و بحرین در رده های بعدی قرار داشتند. به این ترتیب اردن با پیروزی مقابل بحرین صدرنشین می شد و در دور گروهی به مصاف ژاپن می رفت.

شکست عجیب آن ها مقابل بحرین اما همه معادلات را به هم زد؛ اگر چه خیلی ها معتقد بودند در بازی همزمان نیز کره جنوبی قصد شکست یا تساوی مقابل مالزی را دارد اما شاگردان کلینزمن تا دقیقه آخر یک بازی زیبا را ارائه کردند و یک گام با پیروزی و صدرنشینی فاصله داشتند. موضوعی که باعث شد تا اگر فرضیه تساوی عمدی آن ها هم محتمل باشد، اما بازی هجومی دقایق آخر آن ها از نظر فوتبالی این قضیه را رد کند و آن ها حداقل آبروریزی بزرگ را به جان نخرند.

از سوی دیگر اما اردن با قبول شکست مقابل بحرین، با 4 امتیاز در رده سوم جدول گروه خود قرار گرفت و در سمت نسبتا راحت تر جدول، به احتمال زیاد باید در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف عراق برود. اتفاقی که شاید برای اردنی ها خوشایند باشد اما یک ننگ تاریخی در جام ملت های آسیا بود.

دیدگاه تان را بنویسید