صحبت های بازیکنان ایران بعد از برد لرزان مقابل هنگ کنگ

مهدی طارمی معتقد است که نمایش ایران مقابل هنگ کنگ نمایش خوب و قابل انتظاری نبود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ مهدی طارمی مهاجم تیم ملی پس از برتری یک گله ایران مقابل هنگ کنگ گفت: نتیجه ای که کسب کردیم خوب بود چون بردیم و 6 امتیازی شدیم و به مرحله بعد صعود کردیم. اما آن چیزی که ما می خواستیم، قطعا نبود. فکر می کنم بچه ها از لحاظ ذهنی آماده این بازی نبودند و نمی دانم دلیلش چه بود. هنگ کنگ تیم خوبی داشت و ما نتوانستیم چیزی که می خواستیم را انجام دهیم. باید بیشتر کار کنیم که بتوانیم بهترین نتایج را برای تیم ملی بگیریم.

قائدی: خودمان بازی را سخت کردیم

مهدی قایدی پس از پیروزی یک بر صفر ایران مقابل هنگ کنگ گفت: ابتدا به بازیکنان خسته نباشید می‌گویم. امروز روز سختی بود اما خودمان بازی را برای خودمان سخت کردیم. در روزی که شاید خوب نبودیم خدا را شکر توانستیم پیروز شویم. ذهنیت برنده داشتیم و پیروز شدیم. بازی دوم به هر حال سخت بود اما باید مقابل امارات بهتر شویم.

او در رابطه با عملکردش عنوان کرد: لطف بچه‌ها باعث عملکرد من شد. من اینجا هستم که وظیفه‌ام را درست انجام دهم که به هدفمان برسیم.

مهاجم تیم ملی درباره نقطه ضعف تیم در خط دفاع گفت: این به عهده من نیست و کادرفنی صد در صد مشکلات را برطرف می‌کند.

مهاجم تیم ملی در رابطه با حضور هواداران در این دیدار گفت: ما به هواداران نیاز داریم و امیدواریم در بازی امارات هم هوادارانمان حضور داشته باشند و کل ورزشگاه سفید شود تا دلشان را شاد کنیم.

رضاییان: می توانستیم خیلی بهتر پیروز شویم اگر...

 رامین رضاییان بعد از بازی ایران و هنگ کنگ گفت: موقعیت‌های زیادی داشتیم که می‌توانستیم استفاده کنیم. خود من هم چند موقعیت داشتم. در چنین بازی‌هایی وقتی از موقعیت‌ها استفاده نکنید تیم مقابل اعتماد به نفس می‌گیرد و بازی خوبی انجام می‌دهد. جا دارد به تیم هنگ‌کنگ تبریک بگویم که خوب و نترس بازی کردند.

وی افزود: اگر از موقعیت‌هایمان استفاده می‌کردیم می‌توانستیم خیلی بهتر پیروز شویم. در چنین تورنمنت‌هایی شاید چنین بازی‌هایی پیش بیاید ولی همین که در روز بدمان گل نخوردیم نشان‌دهنده کار تیمی ما است. از این 3 امتیاز خوشحال و شکرگزار هستیم.

جهانبخش: باید از اشتباهاتمان درس بگیریم

 علیرضا جهانبخش پس از بازی ایران و هنگ کنگ گفت: روز خوبمان نبود ولی خداراشکر این بازی در مرحله گروهی برایمان رخ داد و می‌توانیم از اشتباهاتمان درس بگیریم. ما بازی خوب در طول این مدت انجام دادیم و چنین مسابقه‌ای هم رخ می‌دهد. باید یاد بگیریم و ان‌شاءالله برای بازی‌های بعدی بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما بازی به بازی پیش می‌رویم. خیلی‌ها در خصوص مرحله حذفی صحبت می‌کردند ولی دیدید امروز بازی با هنگ کنگ بازی سختی شد. همه تیم‌ها قابل احترام هستند،‌ بازی راحت وجود ندارد. امروز عراق ژاپن را شکست داد. در بازی‌های بین المللی همه تیم‌ها می‌آیند که نشان دهند تیم، مربی و امکانات خوبی دارند. از نظر مالی و امکاناتی خیلی خوب هستند و ما متاسفانه در کشورمان همیشه مشکل داشتیم. در بازی دوستانه، امکانات و شرایطی که وجود دارد. این تیم آرزوهای بزرگ دارد و می‌خواهیم به آرزوهایمان دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: خداراشکر این اتفاق در مرحله گروهی برایمان رخ داد. باید برویم آنالیز کنیم و از اشتباهات خود درس بگیریم.

جهانبخش در پاسخ به سوال خبرنگار که مت رایان، دروازه‌بان استرالیا به تمجید او از پرداخت، گفت: متی دوست خوب من است و ما در برایتون زمان خوبی با هم داشتیم. برایش آرزوهای خوب دارم. فقط اگر مقابل هم بودیم، تنها بازی است که برایش آرزوی موفقیت نمی‌کنم. استرالیا، ژاپن، قطر و کره جنوبی انتظارات زیادی ازشان می‌رود.

وی در خصوص انتقادات نسبت به تیم اظهار داشت: من همیشه موافق انتقادات هستم ولی پیش از تورنمنت هم گفتم، ما یک ماه خیلی سخت داریم. همه ما یک هدف داریم و آن هم قهرمانی تیم ملی است. مردم، اصحاب رسانه و همه کسانی که به فوتبال علاقه دارند، از تیم ملی حمایت کنند. من به نمایندگی از بچه‌ها می‌گویم که ما همه تلاشمان را برای رسیدن به آن هدف انجام می‌دهیم چون همه این اتفاقات برای شاد کردن دل مردم است. امیدوارم همه از ما حمایت کنند. این تیم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

وی ادامه داد: در فضای مجازی یکسری اتفاقات رخ داد که می‌خواستند باعث جدایی مردم از تیم ملی شود. این چیزی است که رامین در خصوصش صحبت کرد. چیزی است که بین بچه‌ها حس می‌شود و مردم ما باهوش هستند و در تمامی این سالها ما را حمایت کردند. قطعاً به انرژی و دعای مردم نیاز دارد. ما تمام تلاشمان شاد کردن آنهاست و می‌خواهم که مردم ما را تنها نگذارند.

وی اظهار داشت: از ژاپن کسی انتظار نداشت که این بازی مقابل عراق را ببازد. این نشان می‌دهد هر تیمی با قلبش بازی کند و انرژی بگذارد موفق است. من خودم امروز از بازی عراق لذت بردم. بازی راحت وجود ندارد و چون تیم ملی در این مدت بازی‌های خیلی خوب انجام داده، قطعاً یک بازی به این شکل به اتمام می‌رسد نشان می‌دهد که مردم از ما انتظار دارند که آن روند را ادامه دهیم. فوتبال است و این فراز و نشیب‌ها وجود دارد ولی ما باید از اشتباهامان درس بگیریم. این نشانه خوبی است که ما با اینکه بازی را بردیم ولی انتظارات از ما زیاد است. قطعاً می‌رویم که بازی‌های پرقدرتی از خود نشان دهیم.

دیدگاه تان را بنویسید