جام ملت های آسیا ۲۰۲۳

قلعه نویی از تیمش انتظار بیشتری داشت/ هم بیرو عصبانی شد؛ هم سرمربی!

سرمربی تیم ملی ایران بعد از برد فلسطین در بازی اول جام ملت ها توقع خود از کیفیت عملکرد شاگردانش را بیشتر عنوان کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، امیر قلعه نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، در نشست خبری پس از برتری مقابل فلسطین در دور اول مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: بازی اول معمولا بازی سختی است، از کیفیت بازی راضی نیستم ولی از نتیجه طبیعتا راضی هستم. فلسطین تیم خیلی خوبی بود ولی شانس آوردیم که توانستیم دقیقه یک به گل برسیم. اگر زمان می گذشت شاید شرایط برای ما سخت تر می شد. اینکه با همین نتیجه بازی را بردیم خداراشکر می کنیم، از بازیکنان برای بازی اول راضی هستیم ولی توقع داریم از بازی بعد، کیفیت بازی بالاتر برود و تا فردا باید خوشحالی کنیم.

او ادامه داد: از فردا باید به فکر بازی با هنگ‌کنگ باشیم. در این تورنمنت هیچ تیمی ضعیف نیست. ضمن اینکه به همه تیم ها احترام می‌گذاریم، باید هر بازی را برای خودمان حکم فینال بدانیم. از این بازی هم استقبال خوبی شد و هم ایرانی ها و فلسطینی های زیادی آمدند، خصوصا از طرفداران خودمان نهایت تشکر را داریم که در طول بازی هم تیم را حمایت کردند و هم انرژی خوبی به ما دادند. خیلی از باشگاه‌ها پیام دادند و برای تیم ملی آرزوی موفقیت کردند که نهایت تشکر را داریم چون هم برای من پیام فرستادند و هم بالاخره در باشگاه‌های خودشان پیام گذاشتند، این نشان می‌دهد همه مردم دوست دارند تیم ملی‌شان نتیجه بگیرد. امیدواریم بازی به بازی بهتر شویم چون به این تیم خیلی خیلی امیدوارم.

قلعه نویی در مورد مصدومیت شجاع خلیل زاده و حضور کریم انصاری فرد و مهدی قایدی در ترکیب اصلی گفت: دیروز هم گفتم خوشبختانه یک تیم واحد هستیم و زیاد با هم فاصله نداریم. حتی سامان فلاح هم می توانست در این بازی حضور داشته باشد. امیدواریم شجاع مشکل خاصی نداشته باشد، در رابطه با قایدی و آقای انصاری فرد، آن هایی که مربیگری من را می شناسند، هر بازیکنی که آماده باشد، بازی می‌کند. خوشبختانه در این تیم همه آماده هستند و بخشی از تصمیم هم بر اساس قدرت تیمی ماست و بخشی هم به دلیل قدرت تیمی حریف است که شاید تغییرات داشته باشیم. کریم انصاری فرد و قایدی واقعا هم در اردو و هم باشگاه آماده بودند و به این خاطر مزدش را هم گرفتند. شاید در بازی های بعدی تغییراتی داشته باشیم اما نیروهای جایگزین مثل محمد محبی و سردار آزمون خوب بودند. این نشان می‌دهد که تمام تیم هدف مشترکی دارد و چه ۵ دقیقه چه ۹۰ دقیقه بازی کنند دوست دارند به تیم ملی کمک کنند و مردم شان را خوشحال کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سوال که در این بازی با حضور دو هافبک در میانه میدان به حریف موقعیت می‌دادید، آیا برای بازی‌های سخت‌تر برنامه دیگری دارید؟ گفت: در هافبک میانی، دو نوع هافبک داریم، یکی اینکه جنگنده باشد و یکی اینکه بازی‌سازی کند. این ترکیب خداراشکر خیلی خوب جواب داده است. کیفیت بازی ما خیلی خوب بود و زیاد هم به تیم حریف فضا ندادیم. یک ایرادی داشتیم که باید آنالیز کنیم. در ۵۰ متر رو به جلو خیلی توپ لو دادیم که این توپ ها باعث شد ما به مشکل بخوریم، این بازی اول بود و این اشتباهات باید اتفاق می‌افتاد. در مجموع از هافبک ها راضی هستم. شاید در بازی های بعدی طوری بازی کنیم که به قول شما فضا را از حریف بگیریم. فعلا این ترکیبی که گذاشتیم، سامان قدوس هم جنگندگی دارد و هم بازیسازی می‌کند که با پاس هایش گره بازی را باز می‌کند.

سرمربی تیم ملی درباره گل فلسطین عنوان کرد: در فوتبال مد شده، به خصوص دروازه‌بان‌ها که دوست دارند کلین شیت کنند. گلی که ما خوردیم روی اشتباهات خودمان بود و نه روی قدرت تاکتیکی حریف. طبیعتا هم من عصبانی شده بودم و هم بیرانوند عصبانی بود. در مجموع اگر دقت کرده باشید تعویض‌های ما رو به جلو بود. اگر دو مهاجم بیرون آوردیم، به جای آن دو مهاجم اضافه کردیم. در این بازی باید این مدلی بازی می‌کردیم که هزینه هم دارد و بعضا ضدحمله می خورید و به حریف موقعیت می دهید، اما اینکه طرفداران ۵ گل دیدند طبیعتا خیلی هم خوشحال هستیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید