تسلط داور بازی ایران-فلسطین به فارسی!

داور بازی امروز تیم ملی به زبان فارسی مسلط است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس و به نقل از ورزش سه؛ کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا قضاوت مسابقه ایران و فلسطین در جام ملت‌ها را به عبدالرحمن جاسم داور قطری سپرده است. این داور قطری جزء باتجربه‌ها در امر قضاوت در فوتبال آسیا به‌شمار می‌رود و قضاوت‌های خوبی نیز در گذشته از خود برجا گذاشته است.

این داور قطری که در دیدار رده‌بندی جام جهانی میان کرواسی و مراکش هم سوت زد، یکی از شناخته‌شده‌ترین‌ها در این عرصه است و امشب میان ایران و فلسطین به داوری می‌پردازد.

مسئله‌ ویژه‌ای که درباره عبدالرحمن جاسم وجود دارد، ایرانی بودن پدر او است. پدر او متولد شهر بندرعباس در تهران است که سال‌ها قبل به قطر مهاجرت کرده و فرزندش هم در این کشور متولد شده است.

به همین خاطر علی خسروی، عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال هشدارهایی را قبل از مصاف ایران و فلسطین به بازیکنان تیم ملی درباره قضاوت عبدالرحمن جاسم داد. او گفت: «به واسطه داشتن پدری ایرانی، عبدالرحمن جاسم زبان فارسی را خوب بلد است و از بازیکنان تیم ملی می‌خواهم که زیاد سمت او نروند و پشت سرش هم صحبتی به فارسی نکنند! او به ظاهر داوری آرام است که بیشتر با زبان بدن خود کار می‌کند، خیلی کم اخطار می‌دهد اما برای اجرای قانون کوتاه نمی‌آید.»

گفتنی است؛ دیدار تیم‌های ملی ایران و فلسطین از ساعت 21 امشب (یکشنبه) در استادیوم اجوکیشین سیتی دوحه برگزار خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید