جی پلاس؛

دو راهی برانکو؛ رویای جام جهانی یا بازگشت به پرسپولیس؟

سرمربی فعلی تیم ملی عمان حالا در یک دو راهی جذاب قرار گرفته است. بازگشت به گذشته یا نگاه به آینده.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ مذاکره پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ دیگر خبر پنهان و محرمانه ای نیست. حالا مدیرعامل قرمزها هم بر آن صحه گذاشته و صراحتا بیان کرده که این باشگاه به دنبال این است تا سرمربی خاطره ساز کروات را جانشین یحیی گل محمدی کند.

رضا درویش در خصوص روند مذاکره با برانکو برای بازگشت به پرسپولیس گفت: گزینه های زیادی را مدنظر داشتیم که مهم ترین گزینه آقای برانکو بود. نماینده ای از طرف هیات مدیره با برانکو مذاکره کرد که جلسه بسیار خوبی هم بود. صحبت های بسیار مفید و مثمرثمری هم داشتیم. نکته جالب این بود که پیرامون مباحث مالی هیچ حرفی وجود نداشت و ایشان گفت که من قلبا پرسپولیس را دوست دارم. فقط زمانی که به عمان آمدم با خودم قرار گذاشتم که آخرین جایی باشد که خارج از اروپا کار می کنم و حالا باید با خانواده ام صحبت کنم.

جدای از بحث های احساسی و عاطفی و خانوادگی، برانکو حالا باید دست به یک انتخاب بزند. انتخابی که البته به یک پیش فرض مهم نیاز دارد. نباید فراموش کرد که قرارداد برانکو ایوانکوویچ با فدراسیون فوتبال عمان در پایان جام ملت های 2023 به پایان می رسد. ابتدا باید دید عمانی ها به برانکو پیشنهاد تمدید قرارداد می دهند یا خیر. این پیشنهاد احتمالا رابطه مستقیمی با عملکرد تیم ملی عمان در جام ملت ها خواهد داشت. اگر عمان نتواند روند رو به رشد خود با برانکو را در جام ملت ها ادامه دهد و خبری از پیشنهاد تمدید قرارداد نباشد که هیچ. برانکو می تواند با حل مسائل خانوادگی اش، بی دغدغه به ایران برگردد و دومین دوره حضور خود در پرسپولیس را استارت بزند. اما با فرض موفقیت عمان در جام ملت ها و پیشنهادی جدید از سوی فدراسیون عمان، آنوقت برانکو باید دست به یک انتخاب بزرگ بزند. 

بعد از جام ملت ها، تمامی تیم های آسیایی هدفی جز صعود به جام جهانی 2026 را دنبال نمی کنند. جامی که برای اولین بار قرار است با حضور 48 تیم برگزار شود که آسیا 8 نماینده مستقیم در آن خواهد داشت. این یعنی افزایش شانس تمامی تیم هایی که آرزویشان صعود به جام جهانی در فرمت 32 تیمی بود. برانکو و عمان هم این شانس را خواهند داشت تا حالا که صعود به چنین رقابت مهمی به نسبت آسان شده، بخت خود را برای این کار تاریخی بیازمایند. آن وقت و با چنین فرضی، باید دید برانکو چالش جذاب تلاش برای صعود به جام جهانی را انتخاب می کند و یاد و خاطره ایران 2006 را این بار با عمان زنده می کند یا این که ترجیح می دهد به جایی برگردد که طبیعتا به اندازه عمان قرار نیست پول خرجش کنند اما به جایش میلیون ها نفر مشتاق و منتظر حضور مجدد او روی نیمکت تیم محبوب شان هستند.

دیدگاه تان را بنویسید