کمپ تیم ملی فوتبال نه آب دارد نه برق!

در آستانه شروع جام ملت های آسیا، تیم ملی فوتبال اوضاع مساعدی ندارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ به نقل از تسنیم، جام ملت‌های 2023 قطر در حالی از 20 روز دیگر آغاز می‌شود که شرایط تیم ملی فوتبال ایران خیلی مطلوب پیش نمی‌رود. آب و برق آکادمی فوتبال و مجموعه پِک (محل تمرین تیم ملی) قطع شده و همین مسئله باعث شده مربیان نتوانند طبق روال همیشگی برای انجام کارهای خود در این مجموعه حضور یابند. این اتفاق البته ناراحتی امیر قلعه‌نویی و اعضای کادرفنی تیم ملی را در پی داشته است.

نکته دوم، عدم برگزاری بازی تدارکاتی برای تیم ملی پیش از سفر به قطر است. قلعه‌نویی از مدت‌ها پیش به صورت شفاهی و کتبی از مسئولان فدراسیون فوتبال خواسته بود تیم ملی با برگزاری دو بازی تدارکاتی آماده شروع رقابت‌های جام ملت‌های آسیا شود، اما تا این لحظه فقط بازی با اندونزی در قطر قطعی شده و دیدار دوم نهایی نشده است. مسئولان فدراسیون فوتبال پیش از این به دنبال بازی تدارکاتی با ژاپن و مصر بودند که مذاکرات با آنها به نتیجه‌ای نرسید.

موضوع بعدی، عدم صدور ویزا برای قلعه‌نویی برای سفر به ایتالیا و پرتغال است. با وجود اینکه مسابقات جام ملت‌های آسیا تورنمنت رسمی محسوب می‌شود اما طبق عرف، سرمربیان تیم‌های ملی برای مذاکره با سرمربیان بازیکنان لژیونر به کشورهای‌شان سفر می‌کنند تا مذاکرات برای حضور بازیکنان در اردوی تیم ملی را انجام دهند و اینگونه نباشد که بازیکن چند روز مانده به شروع مسابقات خودش را به اردوی تیم ملی برساند. شاید فدراسیون فوتبال مکاتبات خود را با باشگاه‌های رُم ایتالیا و پورتو پرتغال برای حضور سردار آزمون و مهدی طارمی در اردوی تیم ملی را انجام داده باشد اما عدم صدور ویزای قلعه‌نویی یا سفر مسئولی از فدراسیون برای به این دو کشور نشان می‌دهد مکاتبات نتیجه مثبتی نداشته است.

موضوع چهارم، حواشی ابطال مجوز واردات خودرو برای ملی‌پوشان بوده که باعث ناراحتی تعدادی از بازیکنان شده است. مجوز واردات خودرو برای بحث صعود تیم ملی به جام جهانی بود و امروز نه تنها این مجوز باطل شده، بلکه با وجود قهرمانی تیم ملی در تورنمنت کافا و چهارجانبه اردن و کسب پیروزی در بازی‌های تدارکاتی دیگر پاداشی به بازیکنان و کادرفنی داده نشده است.

گفتنی است تیم ملی ایران در اولین بازی خود در گروه C مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا 24 دی به مصاف فلسطین خواهد رفت. هنک‌گنگ و امارات دیگر حریفان ایران در مرحله گروهی هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید