ایران قهرمان جام جهانی تکواندو شد

تیم ملی تکواندوی ایران با شکست استرالیا قهرمان جام جهانی شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ روز دوم رقابت‌های جام‌جهانی تکواندو که به صورت تیمی برگزار می‌شود، امروز(چهارشنبه - 24 آبان ماه) با برگزاری رقابت‌های آقایان در شهر گویانگ کشور کره‌جنوبی پیگیری شد و تیم ملی کشورمان با شکست تمامی حریفان خود به مقام قهرمانی رسید.

در رقابت‌های امروز تیم کشورمان با ترکیب میرهاشم حسینی، امیرمحمدبخشی و ابوالفضل جلالی ابتدا با نتیجه 2 بر یک در راند شماری از سد کره‌جنوبی حریف دیرینه خود گذشت و در ادامه 2 بر صفر برزیل را شکست داد و به دیدار نهایی صعود کرد. 

ملی‌پوشان کشورمان در مسابقه نهایی به مصاف استرالیا رفتند و در این دیدار نیز موفق به برتری 2 بر صفر شدند و جام قهرمانی مسابقات را بالای سر بردند. در پایان این رقابت‌ها تیم ایران جایزه 20 هزار دلاری را دریافت و استرالیا با کسب عنوان نایب قهرمانی به جایزه 10 هزار دلاری رسید. تیم ملی برزیل نیز در جایگاه سوم قرار گرفت و جایزه 5 هزار دلاری را دریافت کرد.

هدایت ایران در این مسابقات برعهده مجید افلاکی بود.

در روز نخست مسابقات، تیم زنان ایران با شکست در نخستین مبارزه مقابل چین از دور مسابقات کنار رفت و فردا(پنجشنبه - 25 آبان ماه) و در روز پایانی مسابقات، رقابت‌های میکس برگزار خواهد شد و  یلدا ولی‌نژاد، ملیکا میرحسینی، میرهاشم حسینی و ابوالفضل عباسی ترکیب تیم کشورمان را تشکیل خواهند داد.

جام جهانی تکواندو به صورت تیمی و با شیوه جدید از روز گذشته در کره جنوبی آغاز شده، فردا پنجشنبه با برگزاری مسابقات بخش ترکیبی با حضور یلدا ولی نژاد، ملیکا میرحسینی، میرهاشم حسینی و ابوالفضل عباسی به پایان می‌رسد.

دیدگاه تان را بنویسید