پادزهر اسپریتو برای سروصدای تماشاگران سپاهان

سرمربی الاتحاد عربستان از تلاش برای پیروزی مقابل سپاهان با وجود غیبت بنزما و ژوتا گفت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ نونو اسپریتو سانتو در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان ایران و الاتحاد عربستان اظهار داشت: اولین بار است که به ایران می‌آیم و باعث افتخارم است که در این کشور هستم. این بازی دوم ما در مرحله گروهی لیگ قهرمانان است و انتظارات بسیار خوبی از سپاهان خواهیم داشت. آنها بازیکنان و کادر فنی بسیار خوبی دارند. مربی سپاهان بسیار باکیفیت است و او را می‌شناسم.

خیلی خوب می‌دانیم که امتیازات بازی‌های خارج از خانه چقدر مهم است

وی با اشاره به برتری شاگردانش برابر آلمالیق ازبکستان در گام نخست تصریح کرد: در بازی اول پیروز شدیم که برد بسیار مهمی بود. خیلی خوب می‌دانیم که امتیازات بازی‌های خارج از خانه چقدر می‌تواند برای ما مهم باشد. این همان چیزی است که برای آن می‌جنگیم و می‌دانیم در فضایی بازی می‌کنیم که هواداران سپاهان از تیم خود حمایت می‌کنند. امروز یک جلسه تمرینی خواهیم داشت. تلاش می‌کنیم خودمان را با شرایط زمین تطبیق بدهیم و آماده این مسابقه شویم.

اینکه استراحت کمی داشتیم شرایط را برای ما سخت‌تر خواهد کرد

سرمربی تیم فوتبال الاتحاد عربستان در مورد دیدارهای متوالی این تیم در زمان کوتاه خاطرنشان کرد: این یک واقعیت است که در بازه کوتاهی بازی کردیم و استراحت کمی داشتیم. این موضوع، شرایط را برای ما سخت‌تر خواهد کرد.

تمام تلاش خود را کردیم تا ریکاوری خوبی داشته باشیم

سانتو در ادامه عنوان کرد: تمام تلاش خود را کردیم تا ریکاوری خوبی داشته باشیم و آمادگی لازم را کسب کنیم. به همین خاطر تصمیم گرفتیم روز گذشته (شنبه) به ایران سفر کنیم که سریع‌تر خودمان را با شرایط موجود در ایران مطابقت بدهیم. بعد از شروع بازی، همه این موضوعات فراموش می‌شود؛ به این خاطر که کادر فنی و بازیکنان بسیار باتجربه‌ای داریم.

بنزما و ژوتا نیستند اما به دیگر بازیکنان اعتماد داریم

وی درباره غایبان بزرگ الاتحاد مانند ژوتا و کریم بنزما بیان کرد: مدتی است که این نفرات را در اختیار نداریم و نیز بازیکنانی هستند که در تیم ملی حضور دارند. تمام تلاش خود را کردیم تا از بازیکنان جوان خودمان استفاده کنیم تا باتجربه شوند. بازی‌های خودمان را انجام می‌دهیم که گاهی بازیکنان در اختیار ما هستند و گاهی خیر. چاره‌ای جز ادامه دادن نداریم و به بازیکنان اعتماد داریم. تمام تلاش خود را می‌کنیم که راه حل مناسبی برای این موضوع بیابیم.

تقویم‌مان فشرده است

سرمربی الاتحاد با بیان اینکه پیروزی برابر آلمالیق اهمیت زیادی داشت، گفت: می‌دانستیم بازی سختی برای ما خواهد بود. برای بازی فردا هم رقیب قدرتمندی داریم و امیدوارم این مسابقه را با پیروزی پشت سر بگذاریم. اگر با این وضعیت پیروز شویم، در وضعیت خیلی خوبی قرار می‌گیریم. مسابقاتی طولانی‌مدت در پیش داریم، لیگ فشرده‌ای را داریم که باید بازی به بازی پیش برویم و تقویم‌مان فشرده است.

معیوف بسیار باتجربه است و این تجربه را به تیم تزریق می‌کند

سانتو در مورد ایستادن مارسلو گروهه در دروازه الاتحاد در بسیاری از دیدارها و رقابت او با عبدالله المعیوف اظهار داشت: خیلی خوشحالیم که معیوف را کنارمان داریم. جدای از اینکه معیوف دروازه‌بانی بسیار عالی به شمار می‌رود، از لحاظ شخصیتی هم بسیار حرفه‌ای و عالی است. باید ببینیم چه شرایطی پیش می‌آید. این تصمیمی بود که گرفتیم، اما معیوف بسیار باتجربه است و این تجربه را به تیم تزریق می‌کند.

وی با اشاره به افتخارات سنگربان باتجربه الاتحاد تصریح کرد: معیوف دو بار قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شده و حضورش در تیم حیاتی خواهد بود. او در پنج فینال لیگ قهرمانان حضور داشته و چیزی که به تیم می‌دهد، بسیار مهم است. خیلی خوشحالیم و مفتخریم که این بازیکن کنار ماست.

سپاهان تیمی جنگنده و هجومی با سرعتی بالاست

سرمربی الاتحاد در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم پیرامون شیوه بازی مشابه این تیم و سپاهان در خطوط حمله و دفاع خاطرنشان کرد: سؤال خوبی پرسیدید. قرار است با یک تیم خیلی خوب بازی کنیم. حریف را آنالیز کرده‌ایم و می‌دانیم سپاهان هجومی بازی می‌کند. با رقیبی جنگنده بازی می‌کنیم که سرعت بالایی دارد. برای اولین بار به ایران می‌آیم، اما با کسانی که اینجا حضور داشتند، صحبت‌های زیادی داشتم.

نباید توجهی به سروصدای هواداران سپاهان داشته باشیم

سانتو با تمجید از هواداران فوتبال کشورمان عنوان کرد: می‌دانیم هواداران ایرانی بسیار مشتاق و علاقه‌مند هستند و تیم خود را بسیار قوی حمایت خواهند کرد. ما هم تیمی بسیار حرفه‌ای و کاملاً آماده هستیم. بازی با شرایط خودش برگزار می‌شود و ما باید روی فعالیت خودمان داخل زمین تمرکز کنیم. نباید توجهی به سروصدای هواداران داشته باشیم. باید با تمام تمرکز کار کنیم و می‌دانیم سپاهان تیم بسیار خوبی است که بازیکنان بسیار خوبی دارد.

ما گاهی با 3 مدافع و گاهی با 4 مدافع بازی می‌کنیم

وی در مورد سبک بازی الاتحاد هنگام دفاع بیان کرد: وقتی مشکلی باشد، راه حلی برای آن پیدا می‌کنیم و ما گاهی با سه مدافع و گاهی با چهار مدافع بازی می‌کنیم. ابتدا باید ببینیم رقیب چگونه بازی می‌کند و فردا می‌گویم چگونه بازی می‌کنیم! همانطور که فصل گذشته نشان دادیم، بسیار باکیفیت هستیم و می‌توانیم در شرایط خوبی قرار بگیریم. باید سازماندهی تیمی خودمان را حفظ کنیم و از استعداد بازیکنان خودمان بهره ببریم. امیدوارم بازی خوبی از آب دربیاید.

سرمربی الاتحاد درباره میزبانی باشگاه سپاهان و استان اصفهان از قهرمان فصل گذشته لیگ حرفه‌ای عربستان گفت: از زمانی که وارد فرودگاه شدیم، میزبانی از ما بسیار عالی بود و به همین خاطر باید تشکر فراوانی از شما داشته باشم.

 

دیدگاه تان را بنویسید