ژاپن4- ترکیه2؛ شمشیر ژاپنی ها بُرنده تر از همیشه!

ژاپن در دیدار دوستانه خود مقابل ترکیه به پیروزی رسید و برای دومین بازی پیاپی گل در یک دیدار به ثمر رساند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، پس از پیروزی پرگل ژاپن مقابل آلمان در استادیوم ولفسبورگ که با اخراج هانسی فلیک همراه بود، هاجیمه موریاسو تیم خود را به بلژیک بُرد تا رودرروی ترکیه قرار دهد. البته موریاسو در این بازی تغییرات زیادی را انجام داد و تنها یک بازیکن از دیدار قبلی را در ترکیب خود نگه داشت تا با تیمی تغییریافته وارد زمین شود.

در دقیقه 11 پاس در عمق، برتوک ییلدیریم را در موقعیت تک به تک قرار داد اما این بازیکن بعد از فرار زیبا نتوانست ضربه نهایی را به توپ بزند. چهار دقیقه بعد از این فرصت سوزی بود که  حرکت یک دوی زیبای بازیکنان ژاپن با شلیک فوق العاده آتسوکی دروازه ترکیه را باز کرد تا تیم ژاپن با این گل زیبا از حریف پیش بیفتد. حملات ژاپن ادامه داشت و در دقیقه 28 تاکفوسو کوبو توپ را از بازیکن خودی گرفت و پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد که این ضربه با دفع ناقص گلر ترکیه همراه شد و در ادامه کیتو ناکامورا توپ را به گوشه دروازه زد و گل دوم را به ثمر رساند. در حالی که می‌رفت نیمه اول با این نتیجه به پایان برسد، ژاپن گل سوم را هم به تور دروازه ترکیه چسباند. دفاع به هم ریخته ترکیه و خط حمله آماده ژاپن، یک گل دیگر را برای این بازی به همراه داشت. این بار مایکوما توپگیری کرد و پاس را به ناکامورا داد تا او در دقیقه 36 گل سوم و تیر خلاص را بر پیکره ترکیه بزند. بعد از این گل ترکیه حملات خود را ادامه داد تا اینکه در آخرین دقیقه وقتهای اضافه روی یک ضربه ایستگاهی و اشتباه مدافعان ژاپن در شلوغی محوطه جریمه مرت ییلدیریم روی توپ اثر گذاشت و اوزان کاباک، مدافع پیش‌کشیده شاغل در بوندسلیگا دروازه را گشود و بازی را در پایان نیمه اول 3-1 کرد. در صحنه گل مصدومیت دروازه‌بان ژاپن باعث شد تا او جای خود را به دنیل اشمیت، گلر دو ملیتی سامورایی بدهد تا او نیز در این فیفادی یک نیمه فرصت بازی پیدا کند.

شروع نیمه دوم با سه تعویض همراه بود و اشتفان کونتس سرمربی آلمانی ترکیه، دو چهره سرشناس این تیم، هاکان چالهان اوغلو و مریه دمیرال، را وارد زمین کرد و از آن سو ناکامورا که دو گل به ثمر رسانده بود، از زمین بیرون رفت. در دقیقه 60 روی یک اشتباه عجیب از سوی مدافعان ژاپن ترکیه توانست گل دوم را هم بزند. در این صحنه پاس از سمت چپ بعد از برخورد به دو مدافع ژاپنی به برتوگ ییلدیریم رسید تا او دروازه را باز کند. بعد از این گل، فریادهای «ترکیه، ترکیه» ورزشگاه را در بر گرفت و در حالی که جو بازی کاملا تغییر کرده بود، شاگردان اشتفان کونتس حملات خود را ادامه دادند تا شاید گل بعدی را هم به ثمر برسانند. با این حال در ضد حملات ترکیه یک ضربه به تیرک دروازه زد و یک بار هم اوغورجان چاکیر موفق شد شوت فوروهاشی را مهار کند. دوباره روی یک ضد حمله ژاپن برای دومین بار تیرک دروازه ترکیه را به لرزه درآورد. ارسال مائدا از جناح چپ با ضربه فروهاشی همراه شد که تیرک دروازه این توپ را برگرداند و تبدیل به گل نشد. در حالی که بعد از گل دوم ترکیه مشغول حمله بود، این تیم دو‌ موقعیت ساخت که یکی از آنها با ضربه یرتوگ ییلدیریم بود که این ضربه سر را اشمیت به خوبی مهار کرد. با این حال مهمترین موقعیت ترکیه برای بازگشت به بازی و نتیجه تساوی در دقیقه 73 رقم خورد که ضربه عرفان قهوه‌چی با واکنش استثنایی اشمیت گل نشد. چهار دقیقه بعد از این فرصت سوزی و در دقیقه 76 حرکت فوروهاشی در محوطه جریمه با خطای اسماعیل یوکشک همراه شد تا ترکیه صاحب یک ضربه پنالتی شود. جونیا ایتو بازیکن تعویضی سامورایی‌ها نیز به خوبی این پنالتی را تبدیل به گل کرد. ژاپن که با ورود واتارو اندو توانسته بود بازی را در دست بگیرد، توانست با کسب یک پیروزی ارزشمند در دومین بازی ماه سپتامبر، فیفادی جذاب خود را با دو برد چهار گله به پایان برساند.

 

دیدگاه تان را بنویسید