کارشناسی داوری سپاهان و استقلال| ماجرای دو واژگونی در محوطه جریمه!

دیدار سپاهان و استقلال دو صحنه مهم و تاثیرگذار داوری در محوطه جریمه دو تیم داشت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، حیدر سلیمانی درباره قضاوت داور دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و استقلال که با برتری یک بر صفر میزبان پایان یافت به تسنیم گفت: یک بازی کاملاً سخت بود و جنجال هم داشت. در نیمه اول یک پنالتی برای سپاهان اعلام شد. ایمان سلیمی در این صحنه بدون اینکه کسی روی او تأثیر بگذارد یا خطایی روی این بازیکن مرتکب شده باشد، مرتکب خطای هَند شد و این پنالتی کاملاً درست بود. اعتراض استقلالی‌ها بی‌مورد بود و شاید به‌خاطر درگیری کنار زمین رخ داد.

وی در مورد صحنه مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه سپاهان خاطرنشان کرد: بازیکنان استقلال معتقد بودند توپ در دقیقه 83 به دست سیاوش یزدانی برخورد کرد. از تصاویر تلویزیونی مشخص نیست توپ به دست یزدانی خورده یا خیر و فقط مشخص است که توپ به بدن مدافع سپاهان برخورد می‌کند. نمی‌توانیم نظر قطعی درباره این صحنه بدهیم و باید به تصمیم داور احترام بگذاریم.

کارشناس داوری فوتبال ایران با اشاره به کارت قرمزی که به هافبک سپاهان نشان داده شد، گفت: اخراج فرشاد احمدزاده درست بود. او اخطار اول را در دقیقه 70 و به‌خاطر بی‌احتیاطی دریافت کرد، اما باید در همین دقیقه اخراج می‌شد. احمدزاده در دقیقه 10 روی مهاجم استقلال خطا کرد و مانع حمله این تیم شد. سلب موقعیت از استقلال نیازمند کارت زرد بود که کوپال ناظمی می‌خواست بازی را مدیریت کند. ناظمی از این دیدار سخت توانست سربلند بیرون بیاید.

 

علیرضا یزدانی، کارشناس داوری ا، در خصوص قضاوت کوپال ناظمی به ایسنا گفت: تیم داوری در طول بازی تلاش کرد قضاوت خوبی داشته باشد. دوندگی و زوایای خوبی را نسبت به صحنه‌ها داشت و در دقیقه ۳+۴۵ باید خطای مهاجم سپاهان قبل از خطای هند مدافع استقلال را اعلام می‌کرد و به همین دلیل طبق ارزشیابی کمیته داوران، این دیدار قضاوت مطلوبی برای او به حساب نمی‌آید چرا که اشتباه تاثیرگذار داشته است.

وی درباره صحنه‌های این دیدار عنوان کرد: در دقیقه ۲۰ و در نزدیکی کمک داور اول، بازیکن سپاهان با دست راست حردانی را می‌زند. داور زاویه دید خوبی نداشت اما کمک داور اول باید در این صحنه به داور کمک می‌کرد. در دقیقه ۱ + ۴۵ مهاجم سپاهان و استقلال بر سر توپ جدال داشتند و ادامه بازی درست بود و پنالتی نبود.

دیدگاه تان را بنویسید