هاشمی: بودجه کمیته ملی المپیک پاسخگوی سه رویداد سال آینده نیست

دبیر کمیته ملی المپیک درباره بودجه کمیته و شرایط مالی آن با توجه به سه رویداد سال آینده توضیح داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ مناف هاشمی در مورد مصوبات نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک بیان کرد: امروز با دو نماینده مجلس در هیات اجرایی جلسه داشتیم و انتظارات فدراسیون‌های ورزشی با توجه به در پیش بودن سه رویداد بزرگ و نیاز به آماده سازی تیم‌ها مطرح شد. ۸ رئیس فدراسیون که در جلسه بودند درخواست خود را مطرح کردند. همیشه کمیته المپیک کمک بگیر از دولت است ولی نمی‌تواند زیر بودجه دولت ( وزارت ورزش) باشد. همیشه این موضوع پذیرفته شده بود اما برخی مواقع برخی ابهاماتی را مطرح می کنند. 

او در مورد بودجه کمیته ملی المپیک گفت: بودجه سال ۱۴۰۲ تغییراتی نسبت به سال جاری دارد ولی اصلا پاسخگوی نیاز سه رویداد ما در سال آینده نیست و با توجه به شرایط کشور کمک گرفتن از اسپانسر ممکن نیست چون ورزش و نتایج آن باعث شادابی است و مورد توجه همگان است، امیدوارم افزایش بودجه مورد توجه قرار گیرد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک تصریح کرد: در ابتدای جلسه گزارش دیدار با باخ توسط خسروی وفا ارائه شد. سهرابی رییس کمیته امور بین الملل امروز حکم‌ خود را دریافت کرد. برخی فدراسیون ها در ایام دهه فجر برنامه و مسابقات خوبی داشتند و قرار شد مورد کمک‌مالی قرار بگیرند. طبق آیین‌نامه برای افتتاح حساب قرض‌الحسنه باید مجوزهایی از هیات اجرایی دریافت می‌شد که این امر انجام شد.

هاشمی در مورد تفکیک بودجه کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان گفت: در لایحه پیشنهادی دولت بودجه وزارت و کمیته المپیک تفکیک است. گاها در دولت و مجلس ابهاماتی ایجاد می‌شود که می‌تواند خطرناک باشد. لایحه دولت کاملا شفاف و روشن است و نگرانی وجود ندارد.

هاشمی در خصوص میزان دریافت بودجه از دولت گفت: از بودجه در ردیف اصلی که ۲۳۹ میلیارد تومان بوده است حدود ۸۵ درصد محقق شده و اطمینان داریم که تا پایان سال پرداخت می‌شود. بودجه تبصره ۱۴، حدود ۸۰ میلیارد بوده که از آن ۳۰ میلیارد پرداخت شده امیدوارم ۵۰ میلیارد تومان بقیه تا ماه آینده پرداخت شود تا پرداختی به فدراسیون ها داشته باشیم. در مجموع ۶۵ تا ۷۰ درصد از بودجه را دریافت کردیم. 

او در پاسخ به این پرسش که چرا ابتدا سوابق سرمربیگری سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری را تایید نکرد اما بعدا خسروی وفا در نامه‌ای این سوابق را تایید کرد و علت این تناقض چه بود؟ گفت: هر دو نامه را خودم پیگیری کردم. دبیر وقت کمیته نامه زده بود و سابقه سرمربی‌گری این  یک کاندیدا را تایید کرده بود. ما در حراست و بقیه بخش ها بررسی کردیم و سابقه سرمربی گری برای این کاندیدا نبود. مجددا فرد پیگیری کرد و او در المپیک و بازی های آسیایی و چهار مقطع سابقه داشته و برای اینکه حق ضایع نشود تمام اسناد و مدارک بررسی شد و همان افراد که تایید کرده بودند از جمله نصر الله سجادی آن را بررسی کردند و تاییدیه فرد صادر شد. تناقضی وجود نداشته است و  در کارهای این چنینی بعضا حقی ضایع و بعد احقاق حق می شود. امیدوارم انتخابات دوچرخه سواری با حساسیت ‌هایی که دارد برگزار شود. دو نماینده از کنفدراسیون جهانی انتخابات فدراسیون دوچرخه سواری را بررسی می کنند.

دیدگاه تان را بنویسید