النصر بالا می رود، رونالدو پایین!

حضور رونالدو در فوتبال عربستان حسابی کار و کاسبی سعودی ها را داغ کرده اما خود فوق ستاره روند نزولی در اینستاگرام داشته است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ مؤسسه تحلیل داده CLV خبر داده «کریستیانو رونالدو» پس از پیوستن به تیم النصر عربستان، حدود پنج میلیون نفر از دنبال‌کنندگان خود در اینستاگرام را از دست داده است.

بیش از ۶۰۰ هزار برزیلی، رونالدو را آنفالو کرده‌اند که این آمار در میان کشورهای پرتغالی و اسپانیولی‌زبان یک رکورد محسوب می‌شود. با این حال تعداد دنبال‌کنندگان رونالدو که هوادار منچستریونایتد هستند، به صورت اندکی افزایش یافته است.

«نیل جویس» مدیر این موسسه گفته است: داده‌ها به ما می‌گوید کسانی که در ایسنتاگرام به رونالدو پشت کرده‌اند، طرفدار پرو پا قرص فوتبال نیستند بلکه آن‌هایی هستند که به زندگی افراد مشهور علاقه نشان می‌دهند. رفتن رونالدو به عربستان، او را از دایره توجهات دور کرده است. این در حالی است که تعداد دنبال‌کنندگان باشگاه النصر در اینستاگرام پس از خرید رونالدو، افزایش چشمگیری داشته است.

به نظر می رسد رونالدو به نوعی در حال معاوضه پول با شهرت است. او به ازای دریافت دستمزدی فوق نجومی بخشی از هوادارانش را از دست می دهد. اتفاقی که النصر نیز همزمان تجربه می کند اما به شکل برعکس. ریال های نفتی سعودی ها برایشان شهرت و اعتبار به دست می آورد.

رونالدو پس از مصاحبه جنجالی علیه باشگاه، بازیکنان و سرمربی منچستریونایتد از این تیم اخراج شد و با قبول دستمزد ۲۰۰ میلیون یورویی النصر، تا سال ۲۰۲۵ به این تیم پیوست.

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید