رفع تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال

تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فوتبال ایران از سوی AFC برداشته شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا از اتمام تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فوتبال ایران خبر داد و اعلام کرد این کمیته می‌تواند فعالیت‌های خود برای صدور پروانه حرفه‌ای باشگاه‌ها را تحت نظارت کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام دهد.

کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال ایران سال گذشته در پی صدور مجوز برای تیم‌های استقلال و پرسپولیس تعلیق شده بود چرا که طبق اسناد و مدارک موجود، این دو باشگاه فاقد شرایط دریافت پروانه حرفه‌ای بودند اما کمیته صدور مجوز حرفه‌ای ایران با انجام تخلف، بر کاستی‌های موجود چشم پوشی کرده بود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در ارتباط با این مساله نوشت:

این کمیته همچنین از توانایی اداره صدور مجوز باشگاه‌های فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی و رفع تمام نواقص خود در پی تصمیم قبلی کارگروه صدور مجوز باشگاه‌های AFC در جلسه خود در ۲۴ آگوست ۲۰۲۲ مطلع شد.

در نتیجه، کمیته حذف آخرین تصمیم کارگروه صدور مجوز باشگاه AFC را در ۹ دسامبر ۲۰۲۲ مبنی بر تعلیق اعمال شده بر فدراسیون فوتبال ایران را تصویب کرد و موافقت کرد که AFC مجوز لازم برای فعالیت اداره مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال ایران را برای نظارت بر الزامات استاندارد باشگاه‌ها را صادر نماید.

این تصمیم هنوز در کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا بررسی و تصویب نشده است و به زودی با تایید شدن در این کمیته، کمیته صدور مجوز حرفه‌ای ایران فعالیت خود را شروع می‌کند.

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید