داورزنی: ناراحتی موسوی برای کاپیتانی تیم ملی بود!

رئیس فدراسیون والیبال درباره شرایط بازنشستگی خود و انتقادات قهرمانان توضیح داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رئیس فدراسیون والیبال در مورد حواشی تیم ملی، بازنشستگی خود و برخی از وقایع دوران حضورش در وزارت ورزش توضیحاتی ارائه داد. او همچنین به ماجرای محمد موسوی پرداخت و درباره دلایل دلخوری او سخن گفت.

ایسنا نوشت: والیبال به عنوان یکی از رشته‌های پرطرفدار همیشه مورد توجه مردم بوده و هواداران زیادی در سراسر ایران اخبار مربوط به این رشته را دنبال می‌کنند. در ماه‌های اخیر تیم ملی در مسابقاتی چون لیگ ملت‌ها و قهرمانی جهان شرکت کرد و کارشناسان در مورد عملکرد کادر فنی و تیم ملی صحبت کردند. البته تیم ملی بدون حاشیه هم نبود و سید محمد موسوی قبل از اعزام تیم ملی به قهرمانی جهان انتقاداتی از وضعیت تیم ملی مطرح کرد که از طرف رئیس فدراسیون والیبال بدون جواب باقی ماند. 

داورزنی درباره اعزام تیم اصلی به بازی های آسیایی گفت: ما رویداد مهم لیگ ملت‌ها، بازی‌های آسیایی، قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک را داریم که برای‌مان خیلی مهم است. طبیعتا اعزام یک تیم به این چهار رویداد کار غلطی است، چون برخی از این مسابقات خیلی بهم نزدیک هستند. مثلا فاصله بین بازی‌های آسیایی تا انتخابی المپیک چهار روز است. بنابراین باید در کمیته فنی روی این موراد بحث کنیم و با توجه به زمان و اهمیت مسابقات تصمیم بگیریم تا تیم قدرتمندی داشته باشیم چون مردم، جامعه والیبال و ما از والیبال انتظار داریم. این چهار رویداد برایمان اهمیت دارد و باید تصمیم درستی بگیریم.

او درباره دلخوری محمد موسوی از تیم ملی، و انتقاداتش گفت: موضوعی در زمانی اتفاق افتاده است که اساسا ربطی به فدراسیون نداشت. آقای موسوی از طرف کادر فنی دعوت شده بود و بدون خداحافظی با کادر فنی هم رفت. روز قبل از رفتنش با هم در سالن گپ و گفتی داشتیم بدون اینکه بحثی مطرح شود. آقای موسوی از بازیکنان بسیار خوب ما بود و زحمات بسیار زیادی هم کشید. بهتر است خیلی به علت ناراحتی و رفتن بدون خداحافظی او با کادر فنی نپردازیم، چون نمی‌خواهم بحث جدیدی شکل بگیرید. هر چه از حاشیه‌ها فاصله بگیریم به نفع والیبال است. خودش و کادر فنی تیم ملی می‌دانند که چه بحث‌هایی مطرح شده است. اساسا موضوع نقد او و آمدن و رفتنش به فدراسیون ربطی پیدا نمی‌کرد.

رئیس فدراسیون والیبال افزود: اصل ناراحتی به دعوت و بحث کاپیتانی مربوط می‌شد. این موضوع دو جنبه دارد یکی تیم ملی و دیگری شخص آقای موسوی که زحمات زیادی کشیده و روحیات خاص خود را هم دارد. توقعاتش از کادر فنی و نوع برخورد کادر فنی باعث دلخوری شده بود و این دلخوری به شکل دیگری بیان شد که نمی‌خواهیم کالبدشکافی کنیم.  

او در ادامه درباره اینکه میلاد عبادی پور هم انتقادات مشابهی را مطرح کرده بود، گفت: فدراسیون میلیون‌ها تومان برای مکمل پرداخت می‌کند. هر تجهیزات و امکاناتی که لازم است را تامین می‌کند. اتفاقی می‌افتد و آقای موسوی حرفی می‌زند، آقای عبادی‌پور هم بدون اینکه بفهمد چه گفته آن حرف‌ها را تایید می‌کند، بعد هم گفت که منظورمان این نبوده است. بین شرایط موجود و مطلوب فاصله وجود دارد اما برای فدراسیون مهم است که برنامه‌های تدوین شده توسط کادر فنی را انجام بدهد. هشت تیم ملی داریم و همه باید به مسابقات اعزام شوند. درست است هتل ما پنج ستاره نیست و خوابگاه بچه‌ها در حد وسع فدراسیون است اما خیلی مواقع فدراسیون برای تیم ملی بزرگسالان هتل گرفته، اعزام‌هایش را به موقع انجام داده و هزینه اعزام‌ها را تامین کرده است. بله اتاق پزشکی ما کامل نیست و مکمل‌هایی که دوستان می‌خواهند بعضا نبوده و مکمل دیگری تهیه شده است اما این‌ها دلیلی برای خداحافظی از تیم ملی نیست. 

روی نحوه دعوت و نحوه معرفی کاپیتان مقداری گله‌مندی ایجاد شده بود. شاید نظر کادر فنی هم این نبود که به آقای موسوی توهین شود. شاید به عنوان بازیکن باتجربه انتظار دیگری داشت. این موارد بعدها به گوش من رسید وگرنه اولین بار نیست که موسوی به تیم ملی دعوت شده است، از سال ۲۰۰۵ با نوجوانان بود و کارش ادامه پیدا کرد و تا الان هم با بزرگسالان بوده است. پرداختن به این مسائل مشکلی را حل نمی‌کند و شاید فضای عمومی ما را ملتهب کند. در طول ۱۰، ۱۵ سال گذشته به دفعات توقعاتی از سوی برخی بازیکنان مطرح شده که پرداختن به آن شاید حرمت‌ها را از بین ببرد.

داورزنی درباره بازنشستگی خود، و اینکه از نظر قانونی فردی با۶۰سال سن و ۳۵ سال سابقه بازنشسته محسوب می‌شود اما او با هردوی این شرایط در راس کار است، گفت:65 سال و ۳۵ سال سابقه درست است و بر این اساس من هنوز بازنشسته نشده‌ام. بازنشستگی مراحلی دارد. با نیاز دستگاه اجرایی تا ۶۵ سالگی می‌توانم کار کنم، الان هم در آستانه ۶۲ سالگی هستم. برای همین تا زمانی که امکان کار وجود داشته باشد، کارم را می‌کنم و تلاشم را انجام می‌دهم. هر موقع هم بازنشسته شدم مسئولیتی از گردنم خارج می‌شود. تا این لحظه که با هم صحبت می‌کنیم حکم بازنشستگی برای من صادر نشده و وزارت ورزش هنوز من را به عنوان بازنشسته تلقی و معرفی نکرده است. وزارتخانه هر سال تعدادی از کسانی که در شرف بازنشستگی هستند و بازنشسته می‌شوند را به سازمان بازنشستگی معرفی می‌کند اما فعلا این توفیق را دارم در خدمت والیبال باشم.

او درباره شایعه ارتباط پسرش با فدراسیون تکواندو و پولادگر افزود: پسرم دیگر آنجا نیست. رانتی هم نبود، در مزایده شرکت و باشگاهی را اجاره کرد. چند نفری بودند که این کار را انجام دادند. دو سالی هم می‌شود که مجتبی آنجا نیست. از طرف دیگر بازنشستگی من اصلا ربطی به آقای پولادگر و حوزه معاونت قهرمانی ندارد. حوزه معاونت توسعه منابع وزارت ورزش مسئولیت این کار را برعهده دارد که بر اساس سنوات خدمت و نیاز دستگاه اجرایی در مورد بازنشستگی تصمیم می‌گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید