گراهام پاتر سرمربی چلسی شد

سرمربی سابق برایتون رسما جانشین توماس توخل در چلسی شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس ؛ بعد از اخراج توماس توخل از چلسی یک روز بعد از شکست 1-0 این تیم مقابل دیناموزاگرب در لیگ قهرمانان اروپا، از گراهام پاتر سرمربی وقت برایتون به عنوان مهمترین گزینه چلسی برای جانشینی او یاد می‌شد. اما رسانه‌ها گزینه‌های دیگری مثل مائوریسیو پوچتینو و زین‌الدین زیدان را هم برای این پست مطرح می‌کردند.

در نهایت مذاکرات چلسی با برایتون برای جلب رضایت این باشگاه به نتیجه رسید و آبی‌های لندن دقایقی پیش با انتشار بیانیه‌ای رسمی از امضای قرارداد پنج ساله با گراهام پاتر خبر دادند. پاتر از این پس به عنوان سرمربی روی نیمکت چلسی خواهد نشست.

بیانیه باشگاه چلسی برای اعلام منصوب شدن گراهام پاتر به عنوان سرمربی جدید این تیم به این قرار است:" باشگاه چلسی در کمال مسرت به گراهام پاتر به عنوان سرمربی جدید تیم خوشامد می‌گوید. او با قراردادی پنج ساله به تیم ما پیوسته تا فوتبال پیشرفته و سبک مربی‌گری مبتکرانه‌اش را به باشگاه منتقل کند.

پاتر یکی از هیجان‌انگیزترین مربیان فوتبال است. او مسیرش را در سوئد آغاز کرد و سپس به فوتبال انگلیس آمد و چهار فصل گذشته را در تیمهای انگلیسی سپری کرد. این مربی 47ساله تحصیلات دانشگاهی در رشته‌هایی غیر مرتبط با ورزش دارد و از تجربیاتش برای ایجاد رویکردی مشارکتی همراه با نگاه به آینده استفاده کرده و تیم‌هایش فوتبالی هجومی و معطوف به پیروزی ارائه می‌دهند.

شواهد این را می‌توان در دوران حضور او در برایتون پیدا کرد. برایتون با حضور او فصل گذشته توانست بهترین نتیجه خود در لیگ برتر را کسب کند. او فصل گذشته به خاطر سبک جذاب فوتبالش با تمجیدهای زیادی مواجه شد. تیم گراهام پاتر همیشه یک قدم جلوتر از حریفان بود و با تاکتیک‌های انعطاف‌پذیر و آرایش‌های مبتکرانه مربیان حریف را سردرگم می‌کرد".

گراهام پاتر بعد از امضای قرارداد با چلسی گفت :" بی‌نهایت مفتخرم که از این پس نماینده باشگاه چلسی خواهم بود. اینجا یک باشگاه فوتبال بی‌نظیر است. از همکاری با مالک جدید باشگاه هم هیجان‌زده‌ام و بی‌صبرانه منتظرم با بازیکنانم کار را شروع کنم تا در کنار هم تیم و فرهنگی بسازیم که هواداران بی‌نظیرمان به آن افتخار کنند. همینطور می‌خواهم از صمیم قلب از باشگاه برایتون تشکر کنم که اجازه داد از این فرصت استفاده کنم. به خصوص از تونی بلوم رئیس باشگاه و از همه بازیکنان برایتون، کادر فنی و همه هواداران که در دوران حضورم در آن باشگاه همیشه از من حمایت کردند".

تاد بولی، مالک باشگاه چلسی، در این باره گفت :" خیلی خوشحالیم که گراهام را به چلسی آوردیم. او مربی‌ای ثابت‌شده است که در لیگ برتر به خاطر ابتکاراتش معروف شده و با دیدگاه ما نسبت به آینده چلسی همخوانی دارد. او نه تنها در زمین فوتبال بسیار بااستعداد است بلکه مهارت‌ها و قابلیت‌هایی فراتر از فوتبال دارد که باعث می‌شود چلسی به باشگاهی موفق‌تر تبدیل شود. گراهام در باشگاه‌های قبلی‌اش تاثیر مثبت بزرگی داشته و ما منتظریم شاهد تاثیرگذاری مثبت او بر چلسی باشیم. ما از گراهام، از کادر فنی‌اش و از بازیکنانش حمایت خواهیم کرد تا او در ماه‌ها و سالهای آینده با حداکثر توان در خدمت باشگاه باشد".

بهداد اقبالی و ژوزه فلیسیانو، دیگر اعضای گروه مالکان چلسی هم درباره سرمربی جدید باشگاه گفتند :" گراهام در دنیای فوتبال یک مبتکر است که در زمین چمن برنده می‌شود و در بیرون از زمین هم یک رهبر  واقعی است. او با ایده‌هایش و با رویکردی که به فوتبال دارد ما را به شدت تحت تاثیر قرار داده و از اینکه با او همکار شده‌ایم واقعا خوشحالیم. با گراهام ما تیمی برنده خواهیم ساخت که نماد فرهنگ همکاری، ابتکار، کار تیمی، پرورش بازیکن و تعهد به برتری و پیشرو بودن خواهد بود. اینکه گراهام و همکارانش در این مسیر همکار ما خواهند بود واقعا مایه خوشحالی است".

دیدگاه تان را بنویسید