شرکت اسپانیایی مسئول VAR در ایران

به گفته رئیس کمیته داوران، مقدمات امضای قرارداد با یک شرکت اسپانیایی برای وارد کردن کمک داور ویدیویی به ایران انجام شده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، یک شرکت اسپانیایی مسئولیت تامین کمک داور ویدیویی در ایران را برعهده گرفته و فدراسیون فوتبال به زودی با این شرکت قرارداد امضا می کند. 

خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران در مورد اینکه آیا برای ورود VAR‌ با تاج صحبتی انجام شد، گفت: نه، در این بحث اتفاق نیفتاد. احتمالا در جلسه رسمی هفته آینده مطرح می شود.

افشاریان در خصوص اینکه ماجدی اعلام کرده بود آموزش داوران VAR از هفته آینده آغاز می شود و آیا فیفا مجوزهای لازم را صادر کرده، اظهار داشت: بله، شرکت ما مشخص شده است. شرکت ABS است. در حال عقد قرارداد هستیم. در تعطیلی هفته پنجم با توجه به اینکه آموزش داوران زیاد است امیدواریم در فیفا دی بتوانیم کار را انجام بدهیم.

وی در مورد اینکه گفته بود از کمک داوران ناراحت است، عنوان کرد: دوست داریم بچه ها کمتر اشتباه کنند. در چند هفته اول کمک داوران بیشتر اشتباه کردند.

افشاریان در مورد اینکه سیتم کمک داور ویدئویی همه مشکلات را صفر می‌کند، اظهار داشت: من با این حرف موافق نیستم. بعدا می بینید که حلقه گمشده ما VAR‌ است اما مدینه فاضله نیست. شک نکنید با VAR هم باز مشکل خواهیم داشت.

عضو هیات رئیسه در مورد جلسه امروز هیات رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: جلسه خیلی خوبی بود. مهدی تاج خیلی دوست داشت که کسی گذشته ها را شخم نزند و فقط به جلو نگاه کنیم. با توجه به پختگی تاج حس مثبت خیلی خوبی در جلسه دیدم.

وی افزود: از کامرانی فر و ماجدی تشکر شد. در مورد حساسیت بازی های تیم ملی، رونمایی از جام جهانی و همچنین در مورد بانوان صحبت شد. سعی کردیم دست به دست هم خوب جلو برویم. به نقطه ای رسیده ایم که نمی شود برای هیچ مساله اضافی وقت بگذاریم. آنچه که در این جلسه برداشت کردیم؛ جز همدلی و یکپارچگی چیزی به جامعه فوتبال کمک نمی کند. به نظر می رسد در آینده با این اتفاقاتی که امروز افتاد و صحبت هایی که شد همه با قدرت کارشان را جلو می برند و می توانیم حرف های خوبی بزنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید