جی پلاس

تناقض عجیب صحبت های فدراسیون فوتبال درباره دایی و اسکوچیچ

سرپرست فدراسیون فوتبال در حالی مدعی شده قصد برکناری اسکوچیچ را نداشته که چندی پیش یک عضو هیئت رئیسه فدراسیون، این سخن را نقض کرده بود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ این روزها فوتبال ایران در حالی به  آغاز جام جهانی نزدیک و نزدیک تر می شود، که هنوز هم حاشیه ها و مشکلاتش بر متن آن می چربد و هر بار خبرهای ضد و نقیضی از وضعیت فدراسیون و تیم ملی فوتبال به گوش می رسد.

مهم ترین بحرانی که فوتبال ایران در ماه های گذشته با آن دست و پنجه نرم کرد، ماجرای ابقا یا برکناری دراگان اسکوچیچ بود. موضوعی که حسابی فوتبال ایران را به حاشیه کشید و چندین جلسه کمیته فنی و هیئت رئیسه هم برگزار شد اما نهایتا با توجه به اینکه هیئت رئیسه فوتبال تعداد اعضای لازم برای برکناری سرمربی را ندارد و 7 عضو دارد، این موضوع منتفی و دراگان در سمت خود ابقا شد.

در همان زمان هم صحبت های مختلفی به گوش می رسید که فدراسیون روی علی دایی نظر دارد و وزارت ورزش روی کی روش و... اما نهایتا اسکوچیچ ماندنی شد تا تکلیف ادامه یا قطع همکاری با او، به بعد از انتخابات فدراسیون موکول شود.

با این وجود نقطه مشترک همه این حواشی، نظر فدراسیون بر برکناری اسکوچیچ بود تا جایی که مرد کروات هم تکلیف خودش را نمی دانست و در پرواز تهران کرواسی سرگردان بود. چندی پیش هم خداداد افشاریان، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در تلویزیون به صراحت اعلام کرد که میرشاد ماجدی قصد انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی را داشته اما دایی پاسخ منفی داده و نهایتا این موضوع منتفی شده. اتفاقی که البته سایرین هم بارها به آن پرداخته اند و موضوعی است غیر قابل کتمان.

در سوی دیگر اما واکنش جالب سرپرست فدراسیون فوتبال باعث تعجب شد تا جایی که ماجدی این موضوع را از بیخ و بن تکذیب کرد. سرپرست فدراسیون فوتبال که کاندیدای ریاست فدراسیون است، در برنامه ای تلویزیونی اعلام کرد قصد برکناری سرمربی تیم ملی را نداشته و هیچ دستور جلسه ای هم برای آن نوشته نشده اما از سوی دیگر عضو هیئت رئیسه همین فدراسیون در هفته های گذشته به صراحت اعلام کرد که فدراسیون قصد برکناری سرمربی تیم ملی را داشته.

اینکه سرمربی تیم ملی چه کسی باشد محل این بحث نیست اما نکته مهم عدم صداقت و شفافیت در سخنان اعضای مدیریتی فدراسیون فوتبال است؛ در حالی که یک نفر از تصمیمی سخن می گوید، دیگری به صراحت آن را تکذیب می کند و دقیقا مشخص نیست با این دست فرمان فوتبال ایران چگونه باید از زیر آوار سومدیریت این افراد کمر راست کند، افرادی که نه صداقتی در کارشان است و نه درایتی در مدیریت‌شان و روز به روز فوتبال ایران را آشفته تر می سازند.

دیدگاه تان را بنویسید