جی پلاس

استقلال هم فلک شد؛ هم پول داد!

با تایید حکم محکومیت استقلال در پرونده استراماچونی، این باشگاه باید غرامت سنگینی به سرمربی اسبق خود بپردازد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ سرانجام با تایید دادگاه حکمیت ورزش CAS ، استقلال محکوم به پرداخت طلب آندره آ استراماچونی، سرمربی اسبق خود شد. بر اساس این حکم، باشگاه استقلال با محکومیت در این پرونده که پیگیری آن به وکلای خارجی سپرده شده بود، علاوه بر مطالبات مربی ایتالیایی باید جریمه تاخیر بابت اعتراض به دادگاه CAS و همچنین حق‌الوکاله سنگینی را نیز به وکلای خارجی پرداخت کند. براساس رای صادر شده، باشگاه استقلال ملزم به پرداخت مبلغی حدود یک میلیون و چهارصد هزار دلار است و باید دید مدیران فعلی باشگاه، چالشی که از دوره‌های قبلی ایجاد شده را چگونه پشت سر می‌گذارند.

این حکم در حالی صادر شده که سال گذشته، استقلال ستاره آماده خود یعنی مهدی قایدی را به شباب الاهلی امارات فروخت و مدیران باشگاه دلیل فروش این بازیکن را پرداخت طلب استرا عنوان کردند. با این وجود آبی ها پول فروش قایدی را خرج کرده و هیچ گاه مشخص نشد که دقیقا در چه بخشی و برای جبران کدام هزینه از محل فروش مهاجم خود خرج کردند.

حالا اما استقلال در حالی به پرداخت غرامتی بیش از 40 میلیارد تومان محکوم شده که به نظر می رسد خزانه باشگاه خالی است. صحبت هایی در خصوص برداشت این پول از در آمد بورسی باشگاه می شد اما معاون حقوقی استقلال آن را رد کرد.

فرشید سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال در این باره گفت: برخلاف گفته‌ها این  پول را نمی‌توانیم از بورس پرداخت کنیم. مبلغ حاصله از فروش آتی سهام مستقیم به خزانه واریز می‌شود و ربطی به پرداخت بدهی‌های استقلال ندارد. پول قبلی نیز صرف سرمایه گداری بلند مدت شده تا ازمتافع حاصله برای باشگاه هزینه شود. سیاست باشگاه این است که با تلاش شبانه روزی و سرعت هرچه بیشتر، نقل و انتقالات را به پایان برساند ولی همزمان هم به فکر‌ پرداخت این مبلغ هستیم و باید بهترین راهکار را پیدا کنیم.

در همین روزها مهدی قایدی در میانه این بلبشو، به اردوگاه آبی برگشته است. استقلال در حالی دست روی ستاره سابق خود گذاشت که قایدی، در فصل گذشته روز به روز افت بیشتری را تجربه کرد و نتوانست خودش را ثابت کند و در نهایت مربی الاهلی روی نامش خط قرمز کشیده و او به صورت قرضی به تیم سابقش برگردد.

حالا استقلال مانده با بدهی استراماچونی و بازیکنی قرار بود نجات دهنده استقلالی ها در این پرونده باشد! استقلال قایدی را فروخت تا بدهی استراماچونی را بدهد، اما نه تنها بدهی استرا همچنان پا برجاست بلکه آبی ها مهاجم آماده خود را به امارات فرستادند و حالا او را با تفاوتی 180 درجه تحویل گرفته اند و بابت این اقدام باید به تیم اماراتی پول هم بدهند!

این اتفاق بار دیگر نشان می دهد نه تنها وعده های مدیریتی استقلالی ها به ثمر ننشسته بلکه آن ها هم پیاز را خوردند، هم کتک را تحمل کردند و هم باید غرامت دهند! یک بازی سراسر باخت که از همه سو برای استقلال ضرر داشت و آن ها را در باتلاقی فرو برد که نه از پول فروش قایدی بهره بردند، نه در پرونده استرا به جایی رسیدند و نه ستاره شان با آمادگی سابق به تیم برگشته؛ حالا در این کلاف سر در گم، باید پیدا کرد پرتغال فروش را!

 

دیدگاه تان را بنویسید