یک طلا و یک نقره جهانی دیگر برای تکواندوکاران نوجوان ایران

نوجوانان تکواندوکار ایران یک طلا و یک نقره دیگر از مسابقات جهانی بلغارستان شکار کردند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ نمایندگان ایران موفق به کسب یک مدال طلا و نقره دیگر در پنجمین روز رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان شدند.

در رقابت‌های وزن 73- کیلوگرم پسران، رضا کلهر ابتدا در دور نخست «هه ینگ جیه» از چین تایپه  را در 2 راند متوالی (14- 2 و 14-2) شکست داد و سپس «کیم دو هئون» از کره جنوبی را نیز در 2 راند متوالی (16-4 و 8 - 6) شکست داد.

وی در مرحله یک چهارم نهایی نیز به مصاف «اورین باسار» از قزاقستان رفت و همانند دو دیدار ابتدایی خود با نتیجه 2 بر صفر حریف خود را شکست داد. کلهر در مرحله نیمه نهایی «هایتام زاروتی» از مراکش را در دیداری جذاب و تماشایی در 2 راند (11 - صفر و 10- 9) مغلوب کرد و به دیدار نهایی راه یافت. 

کلهر برای کسب نشان طلا به مصاف «دوگرو منیر فورکان» از ترکیه رفت و این دیدار را نیز در 2 راند متوالی( 9-3 و 11-5) به سود خود خاتمه داد و پنجمین مدال طلای نمایندگان کشورمان را کسب کرد. 

همچنین در بخش دختران، ساغر مرادی در وزن 63- کیلوگرم، در دور نخست  «بن یونس» از مراکش را در 2 راند(15- یک  و 13- یک) پشت سر گذاشت و سپس «ستینل» از ترکیه را در 2 راند متوالی (13- صفر و 3 - صفر) شکست داد.

وی در مرحله بعد نیز «سو یو سی» از چین تایپه را در 2 راند(11-8 و 3- صفر) مغلوب کرد و در دیدار یک‌چهارم نهایی نیز « والنتینو» از ایتالیا را در 2 راند (13- 3 و 13- یک) مغلوب کرد. مرادی در مرحله نیمه نهایی به مصاف  «ماریا رومانکو» از اوکراین رفت و با برتری در 2 راند متوالی (14 - یک و 6- یک) فینالیست شد.

مرادی در دیدار نهایی به مصاف «سارا چاری» از بلژیک  رفت و با شکست 2 بر یک(15 - 8 و 8-9 و 6-10) به مدال نقره دست یافت. 

پونه جعفری دیگر نماینده کشورمان در رقابت‌های امروز بود که پس از شکست نمایندگان لهتسان و قزاقستان با شکست در مرحله یک‌هشتم نهایی وزن 59- کیلوگرم مقابل نماینده ایتالیا از دور رقابت‌ها کنار رفت. 

تیم ملی ایران تا پایان روز پنجم  این دوره از مسابقات موفق به کسب 5 مدال طلا و 2 نقره شده است. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده، ابوالفضل زندی، رضا کلهر و متین رضایی 5 مدال طلا،  پرنیا سلمانی و ساغر مرادی هم 2 مدال نقره برای تیم کشورمان کسب کردند.

سیزدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان تا روز یکشنبه شانزدهم مردادماه در شهر «صوفیه» کشور بلغارستان جریان خواهد داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید