ستاره ای که پاداش جام جهانی را به خیریه می دهد

ستاره کانادایی تیم بایرن مونیخ پاداش خود در جام جهانی را صرف امور خیریه خواهد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ خانواده آلفونسو دیویس، مدافع کانادایی و جوان بایرن مونیخ، اهل لیبریا هستند. او در گذشته روزهای دشواری را تجربه کرده است. جنگ داخلی در این کشور آنها را مجبور به فرار از لیبریا کرد و این خانواده مدت زیادی آواره بودند. آنها ابتدا در یکی از کمپ های پناهندگان در غنا مستقر شدند و سپس توانستند به کانادا سفر کرده و در ادامه اقامت این کشور را دریافت کنند. دیویس قبل از اخذ شهروندی در سال 2017 برای مدت طولانی ویزای پناهندگی داشت و در نهایت در همان سال این بازیکن اولین بازی خود در تیم ملی کانادا را در سن 16 سالگی انجام داد.

آلفونسو دیویس در سال 2019 به بایرن مونیخ پیوست و در ادامه به کانادا تیم ملی کمک کرد تا برای اولین بار از سال 1986 در مکزیک به جام جهانی صعود کند. کانادا به همراه کرواسی، بلژیک و در به گروه شش قرار خواهد داشت و تورنمنت را با دیدار با بلژیک آغاز می کند. حالا این بازیکن اعلام کرد پاداش بازی در جام جهانی را صرف امور خیریه خواهد کرد.

آلفونسو دیویس در صفحه خود نوشت: "کانادا از من و خانواده ام استقبال کرد و به ما فرصت زندگی بهتر داد. همین اتفاق بود به من اجازه داد تا رویاهایم را محقق کنم. بازی برای تیم ملی کانادا افتخار بزرگی است و من می‌خواهم این محبت را جبران کنم. بنابراین، تصمیم گرفتم درآمدهای خود از شرکت جام جهانی 2022 را به امور خیریه اهدا کنم."

 

دیدگاه تان را بنویسید