بیرانوند: کجای این پرسپولیس کهکشانی است

دروازه بان پرسپولیس معتقد است این تیم نیاز به یک مهاجم طراز اول و شش دانگ دارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ سنگربان پرسولیس درباره آخرین وضعیت این تیم پیش از شروع فصل جدید لیگ برتر فوتبال صحبت کرد.

فاصله زیادی تا شروع لیگ برتر باقی نمانده است. شرایط پرسپولیس را چطور توصیف می‌کنی؟

ما جزو تیم‌هایی بودیم که زود کارمان را شروع کردیم و تمرینات فشرده‌ای را هم در این مدت انجام دادیم که بخش مهمی از آن، تمرینات بدنسازی بود. کادر فنی هم سعی کرده تا با انجام تمرینات تاکتیکی و بازی‌های دوستانه، بازیکنان را به هماهنگی برساند. به هر حال پرسپولیس نسبت به سال گذشته تغییراتی داشته و به زمان نیاز داریم تا هماهنگ شویم. با این حال شرایط تیم خوب است و بچه‌ها هم خیلی خوب تمرین می‌کنند و انگیزه زیادی دارند.

بازی دوستانه با تیم المپیک چطور بود؟

این بازی هم یک محک خوب و جدی برای تیم ما بود. تیم المپیک هم تیم خوبی است ولی ما فوتبال خوبی را انجام دادیم و 4 گل هم زدیم.

چرا پرسپولیس در اکثر بازی‌های دوستانه‌اش گل خورده؟

اگر دقت کرده باشید در اکثر بازی‌ها در 4نیمه بازی می‌کنیم که معمولا در نیمه اول یا دوم نفراتی بازی می‌کنند که بیشتر به ترکیب اصلی نزدیک هستند. در نیمه‌‌های سوم یا چهارم بازیکنان جوان بازی می‌کنند که تجربه زیادی ندارند و این طبیعی است که گل بخوریم. این موضوع نگران‌کننده نیست و شرایط بازی‌های دوستانه با بازی‌های رسمی متفاوت است.

امسال برخی به پرسپولیس لقب کهکشانی داده‌اند. نظر تو چیست؟

برخی می‌خواهند به تیم ما فشار وارد کنند و از این واژه استفاده می‌کنند. تیم کهکشانی تیمی است که بازیکن خارجی بالای یک‌میلیون یورو داشته باشد، کجای تیم ما کهکشانی است؟ این لقب را در دنیا فقط به تیم رئال مادرید داده‌اند، آیا ما از لحاظ هزینه و بازیکن با آنها قابل قیاس هستیم؟ تیم کهکشانی باید چند بازیکن اروپایی، آفریقایی یا آمریکای جنوبی با قیمت بیش از یک‌میلیون یورو داشته باشد یا اینکه برای جذب بازیکنی که آزاد نیست بتواند بالای 500هزار یورو پول رضایتنامه بدهد. کجای پرسپولیس کهکشانی است که هنوز یک مهاجم جذب نکرده‌ایم؟

ولی تیم شما غیر از مهاجم، خیلی خوب خرید کرده. این را قبول نداری؟

چند خرید پرسپولیس قبلا در این تیم بودند و چند بازیکن هم شاگرد سابق آقایحیی هستند. همه نفراتی که به تیم ما آمدند با خواسته قلبی‌شان پرسپولیس را انتخاب کردند ولی مسئله مهم این است که ما هم‌اکنون کمبود بازیکن داریم! باید این مشکل هم برطرف شود.

شوخی می‌کنی؟!

شما خیلی چیزها را از دور می‌بینید. اگر سر تمرین ما بیایید شاید 14بازیکن را بشناسید چون بقیه جوان هستند. پرسپولیس الان شبیه تیم زمان برانکو‌ست، منظورم همان سالی است که کمبود بازیکن داشت. یک تیم برای قهرمان‌شدن باید در هر پست 2بازیکن خوب و آماده داشته باشد. دوست نداشتم اسم تیمی را ببرم ولی همین فولاد خوزستان را ببینید، آنها در همه پست‌ها بازیکنان خوبی دارند.

چرا پرسپولیس مهاجم جدید جذب نمی‌کند؟

من روز یکشنبه به آقای درویش گفتم که یا مهاجم نخرید، یا اگر هم می‌خرید دلیلش این نباشد که فشارها از روی باشگاه برداشته شود. در ضمن یک چیز برای من عجیب است.

چه چیزی؟

نمی‌دانم چرا وقتی پرسپولیس مهاجم می‌خواهد، خیلی زود اسم مهاجم در رسانه‌ها زده می‌شود و خیلی‌ها به پیج بازیکن مورد نظر هجوم می‌برند و کار را خراب می‌کنند. مثلا مهاجم 400هزار دلار قیمت دارد ولی تا اسمش رسانه‌ای می‌شود، برخی نزدیکش می‌شوند و می‌گویند به پرسپولیس بگو 800هزار دلار می‌خواهم. آیا واقعا باشگاه نمی‌تواند به‌صورت پنهانی با بازیکن مورد نظرش مذاکره کند؟ یک‌بار هم که شده مذاکره با یک مهاجم را پنهانی جلو ببرند و یکباره هواداران را سورپرایز کنند. پرسپولیس در این شرایط نیاز به مهاجم دارد ولی بازیکنی که طراز اول باشد؛ یک مهاجم شش‌دانگ و گلزن. البته ما مهدی عبدی و حامد پاکدل را هم داریم ولی باز هم مهاجم می‌خواهیم. پرسپولیس باز هم نیاز به تقویت دارد.

شرایط خودت چطور است؟

خدا را شکر شرایط خوبی دارم و برای شروع لیگ لحظه‌شماری می‌کنم. من به این تیم خیلی امید دارم و همه بچه‌ها انگیزه دارند تا یک فصل خوب را رقم بزنیم. فقط امیدوارم تیم تقویت شود، اگر این اتفاق رخ ندهد با مشکل مواجه می‌شویم.

قرعه پرسپولیس را در شروع لیگ چطور ارزیابی می‌کنی؟

قرعه سختی است و باید در 3 بازی ابتدایی با 3 تیم ذوب‌آهن، فولاد و آلومینیوم روبه‌رو شویم. امیدوارم لیگ را خیلی خوب شروع کنیم، شروع خوب بسیار مهم است.

اصلی‌ترین رقیب پرسپولیس برای قهرمانی چه تیمی است؟

ما فقط به تیم خودمان فکر می‌کنیم.

مثل اینکه بازی با ملوان و انجام بازی دوستانه با پرسپولیس لغو شده است.

فکر می‌کنم اینطور است و سیدجلال هم خیلی ناراحت است. کاش یک برنامه خوب درنظر می‌گرفتند و یک تیم خارجی به ایران می‌آمد تا مراسم خداحافظی سیدجلال به‌خوبی برگزار شود. تیم‌های ایرانی هم قابل احترام هستند، کاش پژمان نوری و مازیار زارع تصمیمی می‌گرفتند که بازی دوستانه پرسپولیس و ملوان برگزار شود. البته هنوز هم دیر نشده است.

بیرانوند در حالی درباره لزوم خرید مهاجم صحبت کرده که پیش از این رامین رضاییان مدافع فصل پیش این تیم نیز که اظهارنظری مشابه داشت از سوی گل محمدی به دخالت در امور فنی متهم شد و تذکر گرفت.

 

دیدگاه تان را بنویسید