آلمان دیگر مانشافت نیست!

فدراسیون فوتبال آلمان با نظرسنجی مجبور به تغییر لقب تیم ملی فوتبال این کشور شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، فدراسیون فوتبال آلمان به طور رسمی اعلام کرد که عبارت (Die Mannschaft) برای تیم ملی فوتبال مردان این کشور حذف خواهد شد.

این شعار یا لقب در میان هواداران خارج از کشور آلمان بسیار شناخته شده و محبوب است اما در سال‌های اخیر در کشور آلمان انتقادهای زیادی به استفاده از این عبارت وارد شده است. این شعار به معنای «تیم» نشان دهنده روحیه تیمی و موفقیت تیم ملی آلمان بود و فدراسیون فوتبال آلمان (DFB) از این عبارت از سال ۲۰۱۵ برای برند سازی و بازاریایی استفاده می‌کند.

اما اصطلاح «دی مانشافت» در داخل آلمان با استقبال از سوی طرفداران فوتبال این کشور روبرو نشد. این عبارت بر اساس نتایج نظرسنجی‌های اخیر در آلمان، فقط از سوی ۴۳ درصد از شهروندان این کشور پذیرفته شده است. اکثریت آلمانی‌ها این اصطلاح را برای تیم ملی فوتبال آلمان مناسب ندانسته‌اند.

هانس یواخیم واتسکه رئیس باشگاه دورتموند و هیئت نظارت لیگ آلمان نیز پیش از این گفته بود که این شعار برای تیم‌های ملی چندان محترمانه نیست و اصطلاحی بیش از حد متکبرانه است.

سرانجام پس از نظرسنجی فدراسیون فوتبال آلمان، این عبارت حذف خواهد شد. با این حال فعلاً این شعار هنوز کاربرد خود را در تیم ملی آلمان خواهد داشت زیرا هنوز این عبارت روی محصولاتی که تاکنون در مورد تیم ملی فوتبال آلمان تولید شده‌اند، وجود دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید