واکنش پورتو به ادعای بزرگ ایرانجوان! + عکس

باشگاه پورتو بسته شدن پنجره نقل و انتقالات خود توسط باشگاه ایرانجوان بوشهر را تکذیب کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، روز گذشته (پنج‌شنبه) ۶ مرداد ۱۴۰۱ بود که باشگاه ایرانجوان بوشهر در یک خبری جنجالی ادعای بزرگی کرد. این باشگاه ایرانی در ادعایی بزرگ مدعی شد که به دلیل پرداخت نشدن حق رشد ۱۰۰ هزار دلاری مهدی طارمی توسط پورتو، پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه پرتغالی را بسته است. خبری که اکنون مسئولان پورتو در گفت و گو با رسانه‌های پرتغالی آن را تکذیب کرده‌اند.

مهدی طارمی

روزنامه آبولا با تیتر "اژدها قبلاً بدهی طارمی را تسویه کرده و مانع موجود رفع خواهد شد" نوشت: یک منبع در تیم پورتو تأیید کرد که این باشگاه آنچه از بدهی 100 هزار یورویی مربوط به مکانیزم مشارکت به تیم ایرانی ایرانجوان باقی مانده بود؛ تسویه کرده است. تیمی که اولین باشگاه حرفه‌ای مهدی طارمی است.

آبولا در ادامه نوشته است: پول مربوط به مکانیزم مشارکت باعث شد تا اژدها نتوانند برای مدت کوتاهی قرارداد بازیکنان خود را ثبت کند، اما این موضوع بدون تاخیر چندانی حل شد.

این روزنامه با رجوع به انتشار خبر اولیه درخصوص بسته شدن پنجره پورتو نوشته است: خود باشگاه ایرانجوان بود که اعلام کرد در دادگاه فیفا مقابل پورتو پیروز شده است و در نتیجه، اژدها به‌طور موقت از ثبت نام بازیکنان منع می‌شود. بخش کوچکی از بدهی 100 هزار یورویی مربوط به پرداخت مکانیزم مشارکت در خطر بود.

مهدی طارمی

همچنین روزنامه رکورد نیز این موضوع را منتشر کرد و با تیتر "باشگاه پورتو مکانیزم مشارکت مهدی طارمی را پرداخت کرد" نوشت: یک خبرگزاری ایرانی پنج‌شنبه هفته جاری اعلام کرد که پورتو به‌دلیل بدهی 100 هزار یورویی به ایرانجوان، باشگاهی که مهدی طارمی فوتبال حرفه‌ای خود را در آن آغاز کرده، از ثبت نام بازیکن منع شده است. این در حالی است که به گفته چندین منبع آگاه، این مبلغ قبلا توسط پورتو پرداخت شده و حتی کمتر از آن چیزی بوده که در ایران گزارش شده است. باشگاه پورتو فقط یک روز از ثبت نام بازیکنان محروم شد و امروز، بدهی طارمی پرداخت شده است.

رکورد در پایان نوشته است: همین منبع ایرانی افزود که این مبلغ دقیقاً مربوط به سازوکار مشارکت بوده و باشگاه ایرانجوان «سه سال پیش» علیه اژدها شکایت کرده، این در حالی است که طارمی تنها دو سال پیش به پورتو منتقل شده است. فیفا حالا رأی را به سود باشگاه ایرانی داده و برای اینکه پورتو بتواند دوباره قرارداد بازیکنان خود را ثبت کند، باید بدهی خود را بپردازد.

 

دیدگاه تان را بنویسید