ثبت نام علی‌نژاد، خسروی وفا و میراسماعیلی در انتخابات کمیته ملی المپیک

انتخابات ریاست کمیته ملی المپیک با نام نویسی علی نژاد، خسروی وفا و چند رئیس فدراسیون همراه بود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در نخستین روز است ثبت نام انتخابات کمیته ملی المپیک، مهدی علی‌نژاد معاون پیشین قهرمانی وزارت ورزش و جوانان برای پست ریاست کاندیدا شد. علی‌نژاد به عنوان نماینده هیات رییسه فدراسیون ووشو در انتخابات کمیته ملی المپیک شرکت کرد.

آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو نیز برای ست‌های ریاست و هیات اجرایی ثبت نام کرد.

میراسماعیلی پس از ثبت نام گفت: امروز اولین روز ثبت نام است و با افتخار با ثبت نام کردم. اعتقاد همیشگی من این بود این پست‌ها مختص افراد ورزشی است. با تمام احترامی که برای افرادی که در این مدت خدمت کردند، با توجه به این که دولت به یک وزیر ورزشی اعتماد کرد، اجازه دهند کمیته ملی المپیک به فرد ورزشی برسد. این پست‌ها هم جایگاه کسانی است که خاک ورزش خوردند چون جایگاه تخصصی است و دوستان این را بپذیرند.

او ادامه داد: رقابت درون مجمعی و ورزشی است و دوستان بپذیرند و اجازه بدهند کمیته ملی المپیک همانند وزارت ورزش به دست ورزشی‌ها بیفتد. کمیته ملی المپیک جایگاه رفیعی را در دنیا دارد، کارهای مهمی می‌توان انجام داد و دیپلماسی قوی و توجه به فدراسیون‌ها می‌خواهد.

میراسماعیلی ادامه داد: درباره کارهایی که در این مدت انجام نشده ما قهرمانان داریم رنج می‌بریم. کمیته ملی المپیک مختص کمیسیون‌ها و کار سیاسی نیست و کار اجرایی می‌خواهد. برنامه بسیار خوب بلند مدت می‌خواهد تا جایگاه‌مان را ویژه ارتقا دهیم.

او افزود: مدال‌های المپیک که به دست آمده براساس استعداد قهرمانانی بودند که مدال گرفتند. برنامه‌ریزی بلندی انجام نشده است همین الان با کمبود خوابگاه مواجه هستیم هنوز یک خوابگاه مناسب برای کمپ‌های تیم های ملی نداریم.

کاندیداتوری رییس بدمینتون در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک

در نخستین روز از ثبت نام انتخابات کمیته ملی المپیک، محمدرضا پوریا، رییس فدراسیون بدمینتون با حضور در کمیته ملی المپیک ثبت نام کرد.

 پوریا پس از ثبت نام در انتخابات کمیته ملی المپیک بیان کرد: برای هیات اجرایی ثبت نام کردم.

او در پاسخ به این پرسش که با توجه به پایان دوره، مشکلی برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک دارد یا خیر؟ گفت: من مشکلی ندارم و هنوز ابلاغ من رییس فدراسیون است.

پوریا در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که فکر می‌کند برای هیات اجرایی انتخابات شود یا خیر؟ تصریح کرد: ۱۲ سال رییس فدراسیون بدمینتون بودم و با سابقه‌ترین رییس فدراسیون هستم و فکر می‌کنم نفر اول برای پست هیات اجرایی انتخاب شوم و به عنوان پیر فدراسیون‌ها هستم.

به گزارش ایسنا، روز گذشته هم هادی ساعی با مجوزی که ستاد نظارت بر انتخابات کمیته ملی المپیک گرفت برای پست‌های ریاست و عضویت در هیات اجرایی کاندیدا شد.

خسروی وفا وارد گود ریاست شد/صالحی‌امیری بیاید انصراف می‌دهم

 در ادامه ثبت نام نامزدهای ریاست، نواب رئیس و هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک، محمود خسروی وفا نیز وارد میدان شد.

وی در این خصوص عنوان کرد: در سه دوره قبل انصراف دادم. در این دوره هم اگر صالحی‌امیری وارد انتخابات شود، (به نفع او) انصراف خواهم داد ولی اگر او نیاید، احتمالا می‌مانم و رقابت می‌کنم.

پیش از این هادی ساعی برای پست ریاست و عضویت در هیات اجرایی، محمدرضا پوریا برای هیئت اجرایی، آرش میر اسماعیلی برای ریاست و هیات اجرایی و مهدی علی‌نژاد برای پست ریاست کمیته ثبت‌نام کرده بودند.

شعبانی‌بهار ثبت‌نام کرد

غلامرضا شعبانی‌بهار رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان امروز برای پست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک نامزد شد.

وی در این باره اظهارداشت: مانند همه همکارانم انگیزه من این است به ظرفیت‌های کشور در ورزش و المپیک اضافه کنیم. تجربیاتی که دارم چه در حوزه ورزش همگانی وزارت ورزش داشتم چه در این ۴ سال که رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان بودم می‌توانم به ورزش در هیات اجرایی کمک کنم.

دیدگاه تان را بنویسید