تیم ملیِ بی تدارکات در جام جهانی قطر!

تیم ملی فوتبال در آستانه فیفا دی همچنان برنامه ای برای برگزاری بازی دوستانه ندارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ تیم ملی ایران در حالی به «فیفا دی» نزدیک می شود که خبری از بازی دوستانه و اردوی تدارکاتی برای این تیم نیست.

ایسنا نوشت: تیم ملی فوتبال ایران در پنجره بازی‌های ملی در خرداد ماه، از چهار دیدار بالقوه، فقط یک دیدار مقابل الجزایر را در شرایط آب و هوایی نامناسب قطر برگزار کرد که با حواشی بسیاری همراه بود. مسئولان فدراسیون فوتبال توجیهاتی درباره چگونگی محقق نشدن اهداف خود برای برگزاری دیدارهای دوستانه دارند و وعده برگزاری دو دیدار دوستانه «خوب» را در پنجره فیفا دی در شهریور و مهر داده‌اند.

طی هفته‌های گذشته شایعاتی در ارتباط با انجام دو دیدار دوستانه در اروپا و احتمالا در اتریش وجود داشته اما تا این لحظه هیچ دیدار و اردویی نهایی نشده است. در عوض در این مدت بحث بر سر ماندن یا رفتن سرمربی تیم ملی، اختلاف نظر میان بازیکنان و همینطور جریان‌های مربوط به انتخابات فدراسیون فوتبال بوده و کمترین توجه، به دیدارهای دوستانه تیم ملی ایران است.

در همین مدت که خبری از انتخاب دیدار تدارکاتی برای تیم ملی ایران نبوده است، دیگر تیم‌های آسیایی حاضر در جام جهانی، بازی‌های خود را نهایی کرده‌اند. قطر (میزبان جام جهانی)، ژاپن، استرالیا و عربستان حداقل دو دیدار خود را برای ماه آینده هماهنگ کرده‌اند. کره‌جنوبی به همراه ایران دو تیمی هستند که تاکنون دیداری برای شهریور و مهر هماهنگ نکرده‌اند؛ با این تفاوت که شاگردان پائولو بنتو در تیم ملی کره جنوبی در حال برگزاری دیدارهای خود در منطقه آسیایی شرقی هستند و دو تیم چین و ژاپن را هم شکست داده‌اند.

با این حال به جز شایعه برگزاری دیدار دوستانه میان ایران و اروگوئه که به چندین هفته قبل باز می‌گردد و از آن زمان تاکنون هیچ خبری در این زمینه وجود نداشته است، اخبار امیدوارکننده‌ای از برگزاری بازی دوستانه در ارتباط با تیم ملی ایران وجود ندارد.

نگاهی گذرا به دیدارهای تدارکاتی هماهنگ شده تیم‌های ملی آسیایی تا جام جهانی نشان می‌دهد که هر چقدر رقبای ایران برای روزهای آینده خود از پیش، برنامه ریزی‌های لازم را انجام داده‌اند، در ایران خبری از برنامه‌ریزی نیست!

قطر

قطر – کانادا (۲۳ سپتامبر)

قطر – شیلی (۲۷ سپتامبر)

استرالیا

استرالیا – نیوزیلند (۲۲ سپتامبر)

نیوزیلند – استرالیا (۲۵ سپتامبر)

عربستان

عربستان – اکوادور (۲۳ سپتامبر)

عربستان – آمریکا (۲۷ سپتامبر)

عربستان – گواتمالا (۲۷ اکتبر)

عربستان – هندوراس (۳۰ اکتبر)

عربستان – ایسلند (۶ نوامبر)

عربستان – پاناما (۱۰ نوامبر)

عربستان – کرواسی (۱۶ نوامبر)

ژاپن

ژاپن – آمریکا  (۲۳ سپتامبر)

ژاپن – اکوادور (۲۷ سپتامبر)

 

دیدگاه تان را بنویسید