فرمول نقل و انتقالات استقلال؛ به نام ستاره‌ها به کام جوانان!

ورود باشگاه استقلال تهران به نقل و انتقالات با نام‌های بزرگ بود، اما تا به این لحظه فقط با برخی جوانان قرارداد امضا کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، باشگاه استقلال تهران که این روزها فعالیت قابل توجهی در فصل  نقل و انتقالات داشته است، با جذب بازیکنان جوان از تیم‌های مختلف در صدر اخبار پیش فصل لیگ قرار دارد، اما مدیران قهرمان فصل گذشته لیگ همچنان نتوانسته‌اند انتظارات هواداران خود را برآورده کنند. آبی‌ها معتقدند که تیم آن‌ها نیازمند ستاره‌های باتجربه است که به همین دلیل بر آن شدیم تا نگاهی به نفرات جذب شده توسط آجورلو برای تیم استقلال تهران بیندازیم که نکات قابل توجهی به همراه داشت.

با شروع زمزمه‌های جذب بازیکن توسط باشگاه استقلال تهران، رسانه‌ها از مذاکرات آجورلو و دستیارانش با محمد محبی و سعید صادقی وینگرهای تیم‌های سانتاکلارا و گل‌گهر سیرجان خبر دادند که در نهایت هیچ یک از این بازیکنان به استقلال نیامدند تا نهایتا آبی‌ها به جای این دو ستاره مطرح فوتبال ایران، رضا میرزایی را از سپاهان اصفهان جذب کنند. این ترانسفر در حالی صورت گرفت که برخی از اعضای هیات مدیره استقلال حضور صادقی در این تیم را قطعی اعلام کرده بودند.

برای پست هافبک دفاعی نیز استقلالی‌ها از همان ابتدا به سراغ علی کریمی و امید ابراهیمی دو بازیکن نام آشنای دیگر فوتبال ایران رفتند که در فصول گذشته نیز سابقه بازی برای آبی‌ها را در کارنامه داشتند. با این وجود اما این ترانسفرها هم صورت نگرفتند تا نهایتا آجورلو و دستیارانش با امید حامدی‌فر بازیکن جوان نفت آبادان قرارداد همکاری امضا کنند.

اکنون بحث‌هایی درباره حضور رایان تفضلی در استقلال نیز توسط رسانه‌ها مطرح شده است که به نظر می‌رسد این موضوع هم حاشیه‌ای بیش نیست و باید محمد حسینی مدافع تیم هوادار را استقلالی دانست.

در آخرین اخبار منتشر شده از نقل و انتقالات باشگاه استقلال تهران هم امروز (شنبه) 11 تیر 1401، خبرهایی مبنی بر جذب "ژان کارلوس" برزیلی در پست هافبک تهاجمی و بازی ساز  مطرح شده است که باید دید این ترانسفر با وجود بند فسخ 2 میلیون دلاری کارلوس صورت می‌گیرد یا خیر. البته بحث‌هایی درباره بازگشت فرشید اسماعیلی به فوتبال ایران مطرح است که باید دید آیا استقلالی‌ها همانند گزینه‌های قبل از کارلوس به فرشید می‌رسند یا در این زمینه موفق خواهند بود؟

البته سیاست باشگاه استقلال برای استفاده از جوانان در فصل گذشته رقابت‌های لیگ جواب داد و آن‌ها با سرمربیگری فرهاد مجیدی بدون باخت قهرمانی لیگ برتر شدند تا یک رکورد فوق‌العاده را به ثبت برسانند. اما از جمله نکات قابل توجه حفظ ستاره‌های تاثیرگذار استقلال در قهرمانی فصل گذشته است که باید دید آجورلو در این مورد موفق خواهد بود یا خیر، چرا که تا به این لحظه جدایی بازیکنانی چون وریا غفوری، امیرحسین حسین‌زاده و رافائل سیلوا قطعی به نظر می‌رسد. به این جمع باید جدایی محمد دانشگر و جدایی احتمالی عارف غلامی و ارسلان کاظمی را نیز اضافه کرد.

دیدگاه تان را بنویسید