رضایت عطایی از وضعیت تیم ملی والیبال

سرمربی تیم ملی والیبال ایران امیدوار است با آنالیز خوب صورت گرفته تیمش بر بلغارستان غلبه کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ بهروز عطایی درخصوص شرایط تیم ملی والیبال ایران از روز نخست ورود به بلغارستان یعنی پنجشنبه 26 خرداد تا امروز (یکشنبه 29 خرداد)، گفت: خوشبختانه از قبل ورود به بلغارستان برنامه‌های تیم ملی تدوین شده بود و تمام شرایط برای تیم مهیا بود. هتل محل اقامت را هم خودمان انتخاب کردیم که بعدا متوجه شدیم همان هتل آفیشیال مسابقات است.

وی افزود: همه چیز خوب بود و کمی زودتر آمدیم تا سعی کنیم فاصله زمانی برزیل تا اینجا ( صوفیه) در فرصت مناسب برطرف کنیم. شاید کار در روزهای اول به خاطر جابه جایی زمان خیلی خوب پیش نرفت، زیرا بچه ها زیر بار فشار مسافرت و خستگی بودند، اما کم کم شرایط بهتر شد و در فضای خوبی تمرین می کنیم. چهار جلسه تمرین وزنه و تا روز مسابقه شش جلسه تمرین توپی خواهیم داشت. در مجموع وضعیت قابل قبول و خوب است.

عطایی درخصوص تغییرات تیم نیز عنوان داشت: دو بازیکن جدا شدند و سعادت با سرلک به ما اضافه پیوستند. وضع آنها هم خوب است و امیدوارم عملکرد خوبی داشته باشند. این دو بازیکن از قبل هم با ما تمرین کردند و شرایط هماهنگی خوبی با پاسورها دارند و مشکلی وجود ندارد.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره حضور میهمان ویژه تمرین امروز تیم ملی گفت: سابقه آشنایی من با دیمیتار زلاتانوف حدود 10 سال است و به دوران حسین معدنی در تیم ملی بر می‌گردد و او همیشه به تمرین تیم ایران سر می زند.

سرمربی تیم ملی والیبال در خصوص این‌که آیا شرایط جت لگی بچه‌ها کاملا برطرف شده، پاسخ داد: تا روز مسابقات قطعا برطرف می‌شود، به هر حال شش ساعت فاصله زمانی می طلبد که پنج شش روز از زمان سفر بگذرد. در حال حاضر وضع خیلی بهتر است و من خودم اوایل حضور در صوفیه شب ها خوابم نمی‌برد و روزها هم تمرین داشتیم. خیلی خیلی کم خوابیدم و بعضی از بچه ها هم این شرایط داشتند اما از دیشب وضع بهتر شد.

وی در خصوص وضعیت سلامت و‌ مصدومیت اعضای تیم گفت: به هر حال مصدومیت‌ها جزیی همچنان وجود دارد. وادی یک مقدار از ناحیه شصت دستش مشکل دارد و کمی محدودش می‌کند اما این موضوع سبب بازی نکردن این بازیکن نمی شود. امروز هم ضربه کوچکی به شصت علی رمضانی خورد که البته مصدومیت جدی نیست اما دستش دچار التهاب شد. همان طور که گفتم مصدومیت های جزیی سبب بازی نکردن نمی‌شود.

عطایی در خصوص تمرین فردا (دوشنبه 30 خرداد) تیم ملی والیبال ایران گفت: طبق قانون تمرین روز قبل از مسابقه باید در سالن اصلی مسابقات برگزار شود.

وی در پایان درباره آنالیز تیم بلغارستان به عنوان نخستین حریف ایران در هفته دوم لیگ ملت های والیبال نیز خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه زودتر به صوفیه آمدیم، سعی کردیم بررسی‌های دقیق تری انجام دهیم. امیدوارم در جلسات باقی مانده تمرین به نحو خوبی اطلاعات حریف را به بچه‌ها منتقل کنیم و این موضوع در جهت موفقیت تیم باشد.

کاپیتان میلاد عبادی پور میلاد عبادی‌پور هم بعد از تمرین توپی نوبت عصر امروز (یکشنبه 29 خرداد) گفت: خدا را شکر تمرین خیلی خوبی بود. با توجه به این‌که در نوبت صبح تمرین امروز وزنه خیلی سنگینی داشتیم، من خودم این انتظار را نداشتم. به هر حال بازیکنان هم سنگین‌تر و هم خسته‌تر می‌شوند. فکر می کنم کم کم آماده شروع هفته دوم لیگ ملت‌ها می‌شویم.

کاپیتان تیم ملی والیبال در خصوص اینکه انرژی دو برد هفته نخست چقدر به نتایج هفته دوم کمک می‌کند، تصریح کرد : صدرصد خیلی کمک کننده خواهد بود. ما هم قبل و هم در حین مسابقات این را اعلام کردیم که برد و باخت برایمان مهم نیست. درست است که هر چه بیشتر ببریم خوشحال‌تر می‌شویم اما کسب تجربه برای تعدادی از بازیکنان در اولویت است تا در شرایط سخت بتوانند خودشان را کنترل کنند. به هر حال در آینده به این بازیکنان نیاز داریم و بازیکن باید شرایط دشوار را بچشد و بداند با چه کسانی و جلوی چه تیم هایی مسابقه می‌دهد. خدا را شکر تا اینجای کار خوب بود و مقداری افت و خیز داشتیم. اما خب این ورزش است و این اتفافات ممکن است برای هر تیمی پیش بباید. نظر خود من این است که می توانیم هفته دوم را بهتر از هفته اول پشت سر بگذاریم.

وی درباره بازی نخست با بلغارستان نیز یادآور شد: صدرصد تلاش برای برد است اما ورزش را نمی‌توان از قبل پیش بینی کرد. به هر حال آنها در خانه خودشان بازی می‌کنند و درست است که به یک سری از ستاره هایشان استراحت دادند و جوان گرایی کردند، اما چند بازیکن خوب در ترکیب دارند که در بهترین های لیگ دنیا بازی می‌کنند. قطعا بازی سختی خواهد شد. اما همان طور که گفتم احتمال می‌دهم هفته دوم را نسبت به هفته قبل بهتر آغاز کنیم. البته فراموش نکنیم که ورزش است و یک سر آن باخت و سر دیگرش برد.

تیم ملی والیبال ایران ساعت 21 و 30 دقیقه روز سه‌شنبه 31 خرداد در نخستین مسابقه خود در هفته دوم لیگ ملت‌ها به مصاف بلغارستان می‌رود.

 

دیدگاه تان را بنویسید