کشتی گیر بدشانس ایران و واکنش خنثی به رقابت با حسن یزدانی

علیرضا کریمی واکنش خاصی به رقابتش با حسن یزدانی برای کسب دوبنده تیم ملی در رقابت های جهانی نداشت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، علیرضا کریمی که در وزن 86 کیلوگرم قهرمان جان تختی در تنکابن شد، در خصوص اینکه در دو سه سال اخیر نتوانسته هرگز مثل روزهای اوجش در میان مدعیان تیم ملی قرار بگیرد، گفت: آسیب دیدگی بدموقع داشتم، این درحالی بود که داشتم روند خوبی را طی می‌کردم. درشرایط سنی خوبی هم بودم که در مسابقات باشگاه‌های جهان که بعد از جهانی 2019 قزاقستان برگزار شد، رباط پایم پاره شد. همانطور که می‌دانید جراحی رباط پا خیلی سنگین است و حداقل یک سال طول می‌کشد که پا خوب شود تازه مثل قبل هم نمی‌شود. یک سال طول کشید که بتوانم تمرین سنگین انجام دهم، بعد هم باید با همان پای خراب خودم را برای المپیک آماده کنم، تازه مجبور بودم در وزن المپیک 97 کیلو، درشرایطی که وزنم سبک‌تر از بقیه است کار کنم.

وی ادامه داد: متاسفانه آنجا نشد. بعد پس لرزه‌های جراحی هم گهگاهی دوباره سراغم می‌آمد. نه می‌توانستم تمرکز کنم و نه خوب تمرین کنم، همین باعث شده بود از نظر روحی روانی به هم بریزم.

کریمی در مورد اینکه در مقطعی صحبت از این بود که به کل کشتی را کنار بگذارد، گفت: فکر می‌کردم دیگر با این پا نمی‌شود. ولی رفته رفته وزنه زدم و زانویم تقویت شد. خواستم بدون درد در قهرمان کشوری کشتی بگیرم اما پایم ورم کرد و دیگر نتوانستم بیایم. بعد با تصمیم کادرفنی در مسابقه انتخابی جام تختی کشتی گرفتم، درحالیکه کلا 20 روز تمرین کرده بود و بعدش متاهل شدم. باز هم شرایط طوری بود که نمی‎توانستم تمرین کنم و درگیر ازدواج شدم. 20 روز مانده به جام تختی، مرور فن و تمرین کشتی کردم و با همین میزان تمرین، در تنکابن کشتی گرفتم. درمجموع با توجه به شرایطم عملکردم بد نبود. حالا باید مصمم‌تر و جدی‌تر از قبل تمرین کنم.

دارنده مدال برنز جهان هدفش را عضویت دوباره در تیم ملی خواند و افزود: این مدت به خاطر آسیب‌دیدگی نبودم، ولی الان استارت کارم همین قهرمانی در جام تختی است. اردو دعوت شوم که می‌روم آنجا تمریناتم را دنبال می‌کنم، دعوت هم نشوم، خودم تمرین می‌کنم. هدف من عضویت دوباره در تیم ملی است.

وی که در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی حسن یزدانی را به عنوان رقیب پیش رو دارد، گفت: کشتی است دیگر، وزن 86 وزن سنگینی است حسن یزدانی هم حضور دارد. من هم تمرین خودم را انجام می‌دهم، هر چه خدا بخواهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید