چرا فجرسپاسی به لیگ دسته یک سقوط کرد؟

سرمربی فجرسپاسی درباره علت سقوط این تیم به دسته یک و مشکلات این باشگاه در طول فصل توضیحاتی داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، مجتبی سرآسیایی پس از شکست یک بر صفر تیم فوتبال فجر شهید سپاسی مقابل پرسپولیس در نشست خبری حضور پیدا کرد و اظهار داشت: بعد از یک فصل پر از فراز و نشیب امروز اینجا هستیم. درمورد بازی باید بگویم که بسیار با کیفیت بود. دو نیمه کاملاً متفاوت را شاهد بودیم. در نیمه اول پرسپولیس شرایط بهتری داشت، چون ما کمی ترس داشتیم. در هفته‌های اخیر اتفاقات بد زیادی برای ما رخ داده بود و این باعث شد که در نیمه اول با ترس بازی کنیم. این ترس به ما قالب شده بود و عقب‌نشینی کرده بودیم. در نیمه دوم با چند تغییر و پرس خوب تیم حریف توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم. به تیم خوب و با کیفیت پرسپولیس موقعیتی ندادیم و صاحب فرصت هم شدیم، اما مانند سایر بازی‌های دیگر با یک موقعیت ساده بازنده شدیم. 

سرمربی تیم فوتبال فجرشهید سپاسی خاطرنشان کرد: اگر بازی‌های زیادی را از ما دیده باشید متوجه می‌شویم که فکر قالب تیم ما ترس بود، چون اتفاقات بد زیادی برای ما رخ داده بود. ما امروز دوباره باختیم و فصل را با بدترین اتفاق ممکن تمام کردیم و شرمنده مردم خوب شیراز شدیم. برای چندمین بار از آنها حلالیت می‌طلبم، چون مسئولیت تمام اتفاقات به گردن من هست و از آن فرار نمی‌کنم. امیدوارم در آینده بهترین اتفاق‌ها برای تیم خوب فجر رخ دهد.  فقط یک جمله بگویم و آن هم اینکه شاید این بارهم فجرسپاسی برای چندمین بار سقوط کرد. من تا وقتی که شیراز نرفتم باورم نمی‌شد که مردم اینقدر متعصبانه و خوب پیگیری تیم فجر هستند. آنها تیم‌شان را خیلی دوست دارند و 100 بار دیگر هم اگر این اتفاق رخ دهد و مجتبی سرآسیایی‌ها متهم و اعدام شوند و در فضای مجازی بدترین الفاظ را هم بشنوند، ایرادی ندارد. من همه حرف‌ها را روی سرم می‌گذارم و اگر شیرازی‌ها ساختار را درست نکنند.

وی ادامه داد: اگر فقط دنبال این باشیم که یک سال بیاییم و برویم و کار سازماندهی شده انجام ندهیم همین می‌شود. اگر بیاییم که فقط باشیم اوضاع درست نمی‌شود و بازهم این اتفاقات رخ خواهد داد. خیلی متاسفم شدم که دو تیم خوب و فوتبالی سقوط کردند. همه تیم‌ها دوست داشتند به شیراز و مشهد بروند و آنجا بازی کنند، اما به دلیل برخی مشکلات بزرگ که همیشه به فوتبال ما چسبیده است این اتفاق رخ داد و هیچ وقت فکری درستی برای آن نمی‌شود. ایرادی ندارد که اتهامی به من یا امثال من زده می‌شود، اما مردم شیراز یک بار برای همیشه با مطالبه کنند تا این ساختار درست شود. بدون شک اولین اتفاق خوبی که رخ دهد، این تیم به لیگ برتر بازگردد و ساختار خوبی داشته باشد می‌تواند سال‌ها با عزت در لیگ برتر بماند و برای فوتبال شیراز افتخار کسب کند.

سرمربی تیم فوتبال فجرسپاسی درمورد اینکه چه اتفاقاتی باعث شد تا فجر سقوط کند، عنوان کرد: در این رابطه صحبت‌های زیادی مطرح شد. زمانی که من سرمربی این تیم شدم، حالا خودم باید همه چیز را به گردن بگیرم. شک نکنید که ما ابزار لیگ برتری نداشتیم. بارها این موضوع را گفته‌ام و از صحبت‌های من سوبرداشت‌های زیادی هم شده است. تیمی که می‌خواهد در لیگ برتر بماند و صاحب شخصیت شود باید ابزار و تفکر لیگ برتری داشته باشد. بازیکنان ما از نظر تلاش و غیرت در تمام مسابقات سنگ تمام گذاشتند، اما ما نوسانات زیادی داشتیم. این مسئله باید در طول فصل برطرف شود. زمانی که من آمدم جای تغییرات نداشتم و باید با همین ابزار کار می کردم. مجموعه قبلی هم تمام تلاشش را کرده بود، اما بضاعت ما همین بود. شک ندارم که این اتفاق خیلی زود دوباره برای فجرسپاسی رخ می‌دهد و با همت مسئولان و تلاش مدیران باشگاه این تیم به لیگ برتر بازخواهد گشت.

سرآسیایی در پاسخ به این سوال که آیا اگر تیم را خودتان می‌بستید بازهم سقوط می‌کردید یا خیر، اظهار داشت: من نمی‌توانم این را بگویم، اما سعی می‌کردم که شرایط را در حد توانم به بهترین شکل انجام دهم. من اول فصل نبودم و شرایط را نمی‌دانم. قطعا مربی که این تیم را بسته به نیت اتفاقات خوب بسته بود. مگر می‌شود کسی تیمی ببندد که بخواهد شکست بخورد؟

فصل بعد: قراردادم با فجر تمام شد و با افتخار می‌گویم بهترین اتفاقی که می‌توانست برای من رخ دهد این بود که هدایت تیم فجرسپاسی را برعهده بگیرم. اگر شرایط باشگاه مساعد باشد و به من پیشنهاد بدهند قطعاً با هم مذاکره خواهیم کرد و اگر شرایط مساعد نباشد فکر دیگری خواهم کرد. افتخار می‌کنم که بازهم بتوانم به این تیم خدمت کنم.

دیدگاه تان را بنویسید