انتقاد کشتی‌گیر زن ایرانی از مسئولان!

دارنده طلا و نقره رقابت‌های آسیایی کشتی آلیش زنان، از برخورد مسئولان ایرانی انتقاد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، سحر غنی‌زاده ملی‌پوش کشتی آلیش زنان ایران که در رقابت‌های قهرمانی آسیا به دو مدال طلا و نقره در دو بخش آزاد و کلاسیک دست یافته است، در آخرین مصاحبه خود از برخورد مسئولان ایرانی با مدال آوران این رشته خصوصا در بخش زنان انتقاد کرد.

ایسنا نوشت: سحر غنی‌زاده که در آزاد به مدال طلا و در کلاسیک به مدال نقره دست پیدا کرد، توضیح داد: ما در آسیا حریفان خوبی داریم و از این جهت سطح مسابقات بالا بود چون کشورهای خوب این رشته مثل قرقیزستان، ازبکستان، قزاقستان و مغولستان آسیایی هستند و در رقابتها حضور داشتند.

او افزود: روز اول در بخش کلاسیک شرکت کردیم که من چهار مبارزه داشتم و فینالم با ترکمنستان بوداما متاسفانه با ناداوری مدال طلا را از دست دادم. در بخش آزاد هم با همان کشتی‌گیر ترکمنستان فینالیست شدم که خوشبختانه با امتیاز عالی به مدال طلا رسیدم.

غنی‌زاده در مورد حس خود از کسب دو مدال طلا و نقره در آسیا گفت: برای اولین بار در مسابقات برون مرزی مدال طلا گرفتم که خیلی حس قشنگی بود.

او با بیان اینکه مردم قهرمانی ما را می‌بینند، به بی‌توجهی مسئولان به کشتی زنان اشار کرد و گفت: مسئولان توجه خاصی به رشته ما ندارند و شاید گاهی یک پیام تبریک را هم از ما دریغ می‌کنند اما این هدف و انگیزه است که باعث می‌شود حرکت کنیم و سختی‌ها را به جان بخریم.

این کشتی‌گیر ادامه داد: خیلی وقت است که بی‌مهری زیادی می‌بینیم. تیمی که با اقتدار در دو روز قهرمان شد، آنگونه که باید حمایت نمی‌شود. تیم ما در مسابقات جهانی و آسیایی روی سکوی قهرمانی رفت اما آنگونه که باید حمایت نشد. این یکی از نگرانی‌های ماست که گاهی دلسرد می‌شویم در حالی که اگر حمایت کنند انگیزه‌مان بیشتر می‌شود. انتظار دارم فدراسیون هم پیگیر این موضوع باشد تا مسئولان بیشتر به این رشته توجه کنند.

غنی‌زاده در پایان از علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و کادر فنی تیم ملی زنان تشکر کرد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید