انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا!

با اعلام رسمی AFC، چین از میزبانی مسابقات جام ملت‌های آسیا 2023 نیز انصراف داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در حالی که روزهای گذشته دولت چین اعلام کرد نمی‌تواند اجازه برگزاری بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو و بازی‌های دانشجویان جهان (یونیورسیاد) در این کشور را صادر کند، اکنون کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اعلام کرد که چین از میزبانی مسابقات جام ملت‌های آسیا 2023 نیز رسما انصراف داده است. با این شرایط باید دید که چه کشوری میزبانی این رویداد مهم را بر عهده خواهد گرفت.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا خبر داد در پی گفتگوهای گسترده با فدراسیون فوتبال چین (CFA)، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به طور رسمی توسط CFA مطلع شد که نمی تواند میزبان جام ملت های آسیا 2023 باشد.

چین  در تاریخ 5 ژوئن 2019 در کنگره فوق العاده AFC در پاریس به عنوان میزبان جام ملت های آسیا 2023 انتخاب شد. مسابقات 24 تیمی قرار بود در 10 شهر چین از 16 ژوئن تا 16 جولای 2023 میزبانی شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط استثنایی ناشی از همه‌گیری کووید-19 را که منجر به سلب حق میزبانی توسط فدراسیون چین ارائه شد را تصدیق می‌کند.

نامه AFC

کنفدراسیون فوتبال آسیا قدردانی می کند که فدراسیون چین و جام ملت های آسیا 2023 چین این تصمیم بسیار دشوار اما ضروری را در راستای منافع جمعی جام ملت های آسیا 2023 گرفته اند، که همچنین زمان لازم را برای AFC برای ارزیابی این تصمیم فراهم کرده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به همکاری نزدیک با شرکای تجاری و سهامداران خود برای ترسیم مسیر رو به جلو ادامه خواهد داد و از درک و حمایت آنها در این دوره سپاسگزار است. جزئیات بیشتر در مورد مراحل بعدی مربوط به میزبانی جام ملت های آسیا 2023™️ به زودی اعلام خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید