طارمی در کنار نیستلروی و ایبراهیموویچ!

یک رسانه انگلیسی مهدی طارمی را با فن‌نیستلروی و ایبراهیموویچ دو اسطوره فوتبال جهان مقایسه کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، مهدی طارمی ستاره تیم ملی فوتبال ایران که درخشش چشمگیری در این فصل از رقابت‌های لیگ پرتغال داشت، توجه بسیاری از رسانه‌های جهان را در خارج از مرزهای پرتغال نیز به خود جلب کرده است. یک سایت انگلیسی در آخرین گزارش تحلیلی خود مهاجم جنوبی تیم ملی ایران را با اسطوره‌هایی چون فن‌نیستلروی و ایبراهیموویچ مقایسه کرده و توانایی مهدی را با چنین بازیکنانی در یک سطح دانسته است.

سایت «Breaking The Lines» در گزارشی تحلیلی با اشاره به عملکرد مهدی طارمی در تیم‌های پیشین وی نوشت: تابستان ۲۰۱۹ کیلیان امباپه، دومین بازیکن گرانقیمت جهان خودش را برای فصل دیگری در پاری‌سن‌ژرمن آماده می‌کرد. کریم بنزما به دنبال جبران فصل ناامیدکننده رئال مادرید بود و محمد صلاح به‌تازگی قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرده بود.

در همین هنگام، قرارداد ۱۸ ماهه مهدی طارمی با الغرافه به پایان رسید و او به ریوآوه ملحق شد. طارمی امروز همراه با امباپه، صلاح و بنزما، تنها بازیکنان ۶ لیگ برتر دنیا هستند که بیشتر از ۲۰ گل و ۱۰ پاس گل ثبت کرده‌اند. این مهاجم ایرانی که اولین تجربه خود را در فوتبال اروپا تجربه می‌کرد، از همان ابتدا تأثیرش را گذاشت و برابر آوس موفق به هت‌تریک شد. وی هفته بعد توانست سه پنالتی برای تیمش بگیرد تا ریوآوه با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل اسپورتینگ پیروز شود.

طارمی ۲۱ گل و ۲ پاس گل در فصل ۲۰-۲۰۱۹ ثبت کرد تا بهترین بازیکن فصل ریوآوه باشد. او دومین گلزن برتر لیگ برتر پرتغال شد و جدایی وی، بزرگترین تأثیر را در ریوآوه رقم زد. تیمی که با میلان برای صعود به لیگ اروپا رقابت می‌کرد، ظرف ۱۰ ماه سقوط به لیگ دسته دوم را تجربه کرد. طارمی سپس با قرارداد ۴.۵ میلیون یورویی به پورتو پیوست و در فصل اول، با ثبت ۲۳ گل و ۱۸ پاس گل توانست انتظارات را برآورده کند. گل آکروباتیک طارمی به چلسی نامزد بهترین گل سال فیفا شد.

این مهاجم ایرانی غریزه گلزنی زیرکانه‌ای مشابه رود فن‌نیستلروی، ادین ژکو، کریم بنزما یا زلاتان ایبراهیموویچ دارد. طارمی از لحاظ تکنیکی و تمام‌کنندگی، توانایی فوق‌العاده‌ای دارد و بازی ترکیبی او اجازه نفوذ به عمق و کمک به بازیکنان با پاس‌های فوق‌العاده را می‌دهد. طارمی از جهات بسیار، نقشی بین مهاجم شماره ۹ و ۱۰ را ایفا می‌کند. او همانند بنزما توانایی فضاسازی، ساختن موقعیت و گلزنی دارد و می‌تواند به سود تیمش برتری عددی ایجاد کند.

دیدگاه تان را بنویسید